Onko liikaa pyydetty, että tyttis edes vähän laittautuisi ja kiinnittäisi huomiota ulkonäköönsä vaikka olemmekin mökillä?
Ei nyt tietysti tarvitse missään iltapuvussa ja täysissä meikeissä olla, mutta olisi se kiva jos hän viitsisi vähän nähdä vaivaa vuokseni ja laittaa vaikka huulipunaa ja mitä ikinä nyt meikkejä onkaan, ettei näyttäisi kuin kemoterapiasta tulleelta. Ja rikkinäiset kolitsihousut voisi vaihtaa vartalon myötäisiin shortseihin. Mielestäni ei ole liikaa pyydetty, vaikka olemmekin kesälomalla ja kaksin mökillä. Paljon mukavampi häntä on vähän laittautuneena katsoa.
M28
Kommentit (85)
Tyttis :D
Miksi täällä valitat, puhu tyttikselle.
Joo, muaki harmitti kun mies mökillä grillaili kasariverkkareissa. Tumma puku olis näyttänyt paljon paremmalta; olisin heti käynyt riisuun, mutta ku ei niin ei.
Ei kannata täällä kysyä, feminatsit suuttuvat.
Jos olet 28-vuotias mies ja käytät sanaa tyttis, olisit ansainnut jotain paljon pahempaakin.
Otappa puheeksi! Kerro samalla, että vois vähän laihduttaa ja kysy ottaisko vielä suihin.. #sarkasmi#
Jossain vaiheessa tulee aina parisuhteessa vastaan se ettei toiselle enää jaksa esittää ja pingottaa, vaan odottaa kelpaavansa omana itsenään, meikittä ja vanhoissa risoissa olohousuissa. Te olette nyt siinä tienhaarassa. Sinun pitää nyt päättää haluatko parisuhteen naisen vai mallinuken kanssa.
On liikaa pyydetty. Tällä palstalla ulkonäkövaatimuksia saa esittää ainoastaan naiset.
Varmaan siellä Porvoon mökillä...
Mutta joo, tällaisina hetkinä olen iloinen miehestäni joka sanoo "sinun ei tarvitse minun takiani meikata, ihan yhtä kaunis olet meikillä ja ilman." -eikä yleensä edes huomaa jos olen meikannut... Ja kuljetaan molemmat mökillä rikkinäisissä collareissa.
Minulta olisi liikaa pyydetty. Mökillä en meikkaa ja vaatteetkin on, no, mökkivaatteet. Ja sama toisin päin, lippis syvällä päällä retkuissa hiihtelee mieskin. Yhteisten vuosien jälkeenkin muistamme kyllä, että mökkihabituksen takana on ihan se sama city-kuumis kuin ennenkin, ja hui! Ihan sama persoona.
28 v. ja käyttää sanaa tyttis. Naisen laittautuminen kesäkökillä taitaa olla parisuhteessaanne pienimmästä päästä ongelmia...
Kuules nuori juippi se mikään tyttis ole! Se on sinun tuleva vaimo.
Ja kun ollaan mökillä niin siellä ollaan mökkivaatteissa, ei missään mäkkivaatteissa.
Monet haluaa olla mökillä ihan rennosti. Voithan sä mainita tyttikselle meikeistä ja pöksyistä.
No pyydäpä häntä. Käytä tuota kemovertausta. Kerro sitten täällä, oliko liikaa.
Se on se suhteiden yksi puoli kun huomaa, että naisetkin on ihmisiä. Kunhan nyt ei rupea mädäntymään ja saunotaan ja peseydytään joka päivä se riittää mulle. Saunanraikas nainen on kuitenkin mukava näky :)
On.