Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Käsi paketissa koko kesän. Mites pääsykokeet?

Vierailija
20.05.2016 |

Kävi pikku haveri, tänään selvisi että haveri ei ollutkaan niin pikku ja maanantaina odottaa leikkaus. Näillä näkymin oikea käsi olis paketissa elokuun loppuun asti. Koska olen oikeakätinen, tämä vaikeuttaa elämää jonkin verran.

Mieleen tuli lähinnä 26.5. ja tästä eteenpäin olevat pääsykokeet, joihin ihan tosissani haluan mennä. Olen lukenut, valmistautunut ja tehnyt oikeasti töitä tämän eteen. Lisäksi näyttää vähän siltä, että tämänhetkisessä työpaikassani ei välttämättä olisi minulle töitä enää syksyllä, jonka vuoksi opiskelupaikka olisi minulle ehdottoman tärkeä.

Onko kenelläkään ollut vastaavaa tilannetta? Siis dominantti käsi kipsissä pääsykokeiden ajan, onko tuohon mahdollista saada jotain lisäaikaa tai vaikka mahdollisuutta tehdä koetta tietokoneella tms? Aika mahdottomaltahan tämä tuntuu, mutta en todellakaan tiedä, mitä kävisi jos syksyllä ei olisi töitä eikä opiskelupaikkaa, oikean käden kuntoutuksen ollessa vielä kesken on vähän paha lähteä etsimään uusia töitä..

Ahdistaa, jännittää.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soitapa oppilaitokseen ja kerro tilanteesi. Eiköhän joku ratkaisu keksitä.

Vierailija
2/3 |
20.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jospa se leikkaus tehtäisiin sen kokeen jälkeen

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Jospa se leikkaus tehtäisiin sen kokeen jälkeen

Leikkaus on kiireellinen, viimeiset kokeet mulla on vasta kesäkuun puolella joten tämä ei ole mahdollista.