Naurattaa yks nainen, joka "harrastaa" tennistä.
Aloitti lajin kypsällä iällä ja nyt jo vuosia harrastanut, mutta kuulemma ei oikein edistymistä tapahdu. Lahjakkuus puuttuu, mutta jostain kumman syystä käy siellä vuodesta toiseen. Hieman säälittävä tapaus. Kai se sitten on hienoa sanoa kaikille, että pelaa tennistä.
Kommentit (15)
Aha. Jos hän saa iloa siitä, miksi lopettaisi?
Olet itse hieman säälittävä tapaus.
No jos se nyt vaan tykkää tuosta liikunta muodosta, vaikka ei olisikaan niin hyvä ja lahjakas siinä. Miksi ei saisi harrastaa? Vitsi, just tuollaisten tökeröiden takia jää monelta liikunta tai muut harrastukset, kun aina pitäisi olla niin helvetin hyvä. Ja miksi toi asia sua haittaa?! Hä!!!
Entä sitten? Hänellä on harrastus, josta hän ilmeisesti pitää kun vuodesta toiseen siellä jaksaa käydä. Ei tarvi olla kaikessa hyvä, jos homma on mukavaa itselle. Tuskin mihinkään kilpailuihin tähtää. Anna harrastaa ja käy vaikka itsekin harrastamassa. Parempi harrastus kun kirjoitella av-palstalle kade-kommentteja.
Isä on pelannut golfia kohta 10 vuotta. On vieläkin suunnattoman paska, mutta yhtä hymyä aina kun näkee golf-reissun jälkeen. Pitäisi varmaan lopettaa vaikka on kivaa kun on huono eikä kehity?
ei saa tehdä mitään jossa ei ole 100 parhaan joukossa?
Oon meinannut pelata sitä niin kauan, kun rahat riittää 😊
Oletko sama ap, joka äsken kadehti kaverinsa Thaimaan matkaa? Vinkumisesi ainakin näyttää samalta...
Vain kunnon WT voi pitää tenniksen harrastamista jonain kehumisen arvoisena juttuna.
Sinustahan tuo vain kertoo, mihin lokeroon laitat tenniksen. Joskus ehkä 70-luvulla oli sellainen parempien piirien juttu.
Kaikista ihmisistä yksi ihmistyyppi, jota en siedä on latistaja, nujertaja. Kuten sinä, Ap. Lähipiirissä on yksi tällainen ihminen. Hän kärsii persoonallisuushäiriöstä nimeltään narsismi. Joten siinähän naureskelet, Ap. Muuten, mistä tiedät ettei tuo nainen ole harrastanut tennistä ennenkin. Moni palaa nuorena keskeen jääneeseen harrastukseen kun aika ja rahat antavat myöten. Omaksi ilokseen. Iloa voi siis Ap saada muustakin kuin toisten pilkkaamisesta.
No hän voi käydä pelaamassa tennistä vain sen takia, että pääsee irti vaikka arjen stressistä. Ei kaikessa tarvitsekaan olla hyvä.
Ja ap:n tapaiset ihmiset ovat niitä, joiden takia jotkut eivät uskalla aloittaa jotain liikuntalajia, koska pelkäävät, että ap kavereineen tulee naureskelemaan.
Mun viiskymppinen äiti harrastaa ratsastusta. Ihan ilman mitään este tai kisatavoitteita. Ajattele! Ihan vaan omaksi ilokseen ja pitääkseen selkä- ja vatsalihaksensa kondiksessa! Hitto mikä ääliö! Köpöttelee jollain kaakilla puolelta toiselle huojuen tuolla metsäteillä eikä kisaa esteillä niinkun normaalit ihmiset.
Hävettää sen puolesta. Itte oon sen verran fiksu, että harrastan vaan pullan leipomista koska tiedän, etten kehittyisi esteratsastuksessa huipuksi.
Entä sitten? Hyvä, että edes jotain liikuntaa harrastaa, vaikkei olisikaan niin hyvä. Saako urheilulajeja harrastaa vain, jos niissä on hyvä?