Kyllä krapulaisen ihmisen pyyntöihin tulisi kiinnittää enemmän huomiota.
On taas se päivä, kun krapula runtuu luissa ja ytimissä. On hankala aloittaa juuri mitään tomintaa. Pyyntöni aamupulan puolesta kaikuu kuroille korville. Nälkä, väsy ja korjaavan setun kaipuu jäytää silua.
Kommentit (3)
Krapulaan ei auta kuin se millä tuli, siirtää myöhemmäksi. Rauhoittavat jotka on käytännössä huumeita. Kannabis auttaa 99 kertaa sadasta ja jos se olisi laillista ei krapulaa tulisi hommattua. Se yksi kerta on kun tulee niin ensin valtava hikoilu ja sitten oksentaa kaiken mitä sisällä on. Sen jälkeen helpottaa silloinkin.
Oksentelut, vapinat ja päänsäryt on inhottavia muttei pahinta. Pelkotilat ja unettomuus on kaikkein inhottavinta. Yhdenkin illan kun ottaa kunnolla ne iskee jos ovat iskeäkseen. Jopa morkkis ja itseinho vaikka kaveritkin vakuuttaa että et varmasti tehnyt mitään typerää.
Oikeat toimivat krapulaan. Savut, seksiä, pitsa, nappi ja unta. Savut ja seksin voi toistaa tarvittaessa.
Vierailija kirjoitti:
Hieno kirjoitus. Ryyne-Perikään ei olisi pystynyt parempaan. Hikk!
No nyt on kahvit näytöllä kun purskahdin nauruun :D
Hieno kirjoitus. Ryyne-Perikään ei olisi pystynyt parempaan. Hikk!