tarjoilijan vaatetus kolahtaa!:)
Kyllä se on pakko myöntää, että tänään työlounaalla ollessani ajatukset karkasivat kivasti kauas töistä, kun tarjoilijamme mustassa hameessa ja valkoisessa paidassa pyöri pöytämme luona. Tarjoilijan paidan läpi vielä erottui selvästi mustat rintsikat, niin voi'la!:) Väkisinkin ajatus meni pitemmälle, että löytyiköhän tarjoilijanaiselta vielä stay-upit tms!:)
Tarjoilija olisi voinut tarjota jälkiruoaksi vaikka mitä!:)
Kommentit (4)
Toki VOI olla että alla on stay-upit, pidä kii unelmastasi, mutta tosiasiassa harvalla meistä tarjoilijoista on. Mikä olisi nolompaa, kuin alas luiskahtava stay-up-sukka, sitä ne kuitenkin tekevät silloin tällöin, parhaimmankin laatuiset. Vielä kun joutuu olemaan paljon jaloillaan ja pyörimään useiden ihmisten edessä, jossa ei voi sillä hetkellä edes vaivihkaa alas hivuttautuvaa sukkaa nostaa.
Toinen juttu: mustat liivit valkoisen paidan alla on melko epäammattimaista. Liivit eivät saisi näkyä.
Olenpas mä nyt jotenkin tyly, sori! :D
ne valkeat rintsikatkin varsin hyvin valkean paidan läpi, varsinkin selkäpuolelta. JA edestäkin, jos on pitsiä ja kaaritukea ja muuta nykyajan rautaa rintoja tukemassa!
Tarjoilijat ja sihteerit kolahtaa täälläkin!:)
mua taas ei yhtään liikuta "businesslook" tai tarjoilija. Mulla hoitsut on sellasia että alkaa mielikuvitus laukkaamaan... mutta kyllä sen valkoisen työpuvun sisällä pitää siis olla hemaseva hoitsu, ei pelkkä puku riitä. Oma vaimo on sairaanhoitaja, ja ei tietenkään niitä sairaalanvalkosia kotiin ota, joten en ollut nähnyt häntä työpuvussa ennenkuin kerran vein avaimet vaimolle, kun oli ne unohtanut, niin voi jestas!! alkoi välittömästi tehdä niin paljon mieli kun hän tuli tiukka vartalo niihin valkoisiin verhottuna... oma sisar hento valkoinen, nam!
Valittaa aina silloin tällöin miten katseet ja aivan erityisesti kosketukset ärsyttävät. Vähän vaikea joskus antaa myötätuntoa kun itseäni ajatus siitä, että toiset miehet katselevat vain kiihottaa. Katseita hän sai muuten aivan erityisesti silloin kun odotti esikoistamme.