Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

huuto.netin lähetyksistä

Vierailija
17.11.2010 |

oletko joskus tehnyt niin, että olet lähettänyt paketin vaikka raha ei vielä näy, jos ostaja on ilmoittanut maksaneensa edellisenä päivänä?

Meillä postiin tosi pitkä matka ja oon tänään menossa kun lähetän toiselle huutajalle paketin..

maksu on kuulema eilen maksettu nordean tililtä ja mulla on osuuspankissa tili, luotan kyllä että raha näkyy huomenna, laittaisitko paketin jo tänään menemään?

Ihan asiallinen tuntui olevan ja omalla nimellään mailasi.

Kyse siis lapsen 2e piposta

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
17.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ennen maksun näkymistä. Tosin olen yleensä maksanutkin hetikohta huudon sulkeuduttua.



Katso huutajan palaute läpi ja päättele sieltä, kannattaako lähetellä, ennen kuin rahat näkyvät. Tosin tuossa nyt et paljon häviä, vaikka jotain häikkää ilmenisikin.

Vierailija
2/7 |
17.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos arvostat omaa ajan ja vaivan säästöäsi, niin voithan sen viedä jo tänään. Yhtään kalliimpia en veisi, odottakoot sit siihen seuraavaan asiointikertaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
17.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli yli 200positiivista ja 1neutraali tuotteen kuvaamiseen liittyen.

Joten taidan lähettää hatun jo tänään :)

En mitenkään jaksa uskoa, että huijaisi.



Ap

Vierailija
4/7 |
17.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen monesti lähettänyt mutta ensin olen katsonut ostajan palautteet. Jos kyse isosta summasta niin en postita.

Vierailija
5/7 |
17.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kalliimpiakin. Just sen takia, jos omien aikataulujen takia menee niin helpommin. Kannattaa toki tsekata ostajan palautteet ensin :)

Vierailija
6/7 |
17.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun ei pitänyt vielä sitä yhtä kirjettä laittaa postiin, mut meni muiden mukana. Kotona ihmettelin kun sitä yhtä ei löytynyt. Katsoin kuitista niin olinhan laittanut yhden ylimääräisen kirjeen postiin. Onneksi kävi niin hyvä tuuri että ostaja maksoi tuotteen heti kun ilmoitin että postiin meni jo. Ei ollut siis edes ilmoittanut että aikoo maksaa saatika lunastaa huudon. Yleensä en kyllä laita ennen kuin maksu näkyy tililläni, mut mulla onkin helpompaa kun posti on naapurissa =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
17.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

monestikin, jos on "tuttu" tai muuten hyväpalautteinen ostaja.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä kuusi