Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Karppaajat, onko vauvalle hyvä antaa kaurapuuroa? Muita viljapuuroja?

Vierailija
12.03.2014 |

Onko vilja vauvalle hyvästä vai pahasta?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
12.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vauvan ei saisi karpata. Tottakai kaurapuuro on terveellistä vauvallekin siinä missä aikuisillekin. Kaura laskee pahaa kolesterolia.

Vierailija
2/2 |
12.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en usko että vilja on kellekään varsinaisesti hyvästä, mutta toisille yksilöille se on enemmän pahasta kuin toisille... Meillä ei ole lapsillekaan syötetty mitään viljoja tai puuroja, miksi ihmeessä niitä syöttäisi kun ei itsekään syö. Ei niissä ole mitään ihmiselle välttämätöntä. 

 

Toisaalta uskon myös, että useimpien ihmisten elimistö kestää viljoja kohtuullisen hyvin enkä missään nimessä pidä viljojen lapselle syöttämistä jotenkin erityisen huonona asiana. Ai niin ja meilläkin esim. kyläpaikoissa, juhlissa jne sekä lapset että aikuiset voivat syödä mitä vaan, ei-karppiakin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän yhdeksän