Pitää varmaan siirtyä kertakäyttöastioihin.
Äitienpäivänä minä täytin tiskikoneen ja pesin astiat, siivosin muutenkin koska miehen äiti tuli illalla kylään.
Siitä kyläilystä jääneet kahviastiat on vieläkin lavuaarissa, kuten aika moni muukin astia joka sen jälkeen on kertynyt.
Kukaan ei meillä ole tehnyt elettäkään että tyhjentäisi tiskikoneen, täyttäis sen, tyhjentäisi ja täyttäisi toisenkin kerran että toi tiskivuori poistuisi.
Minä menen huomenna ostamaan kertakäyttöastioita itselleni.
Mikä vittu siinä on ettei kukaan pysty toimimaan täällä ilman käskyä ja valitusta??? Eikö aikuinen ihminen tajua, että tiskejä on pestävä? Mä en vaan kestä, vituttaa aivan hulluna. Tekis mieli viskoa jokainen paskanen kippo takapihalle. Olispa meillä rumia astioita, niin tekisin sen.
Kommentit (2)
Mun mies ei ainakaan tajua ellei oikeasti käske,on se kyllä melko säälittävää kyllä..
kyllä toikin ne yleensä laittaa kun sille sanoo. Tai sanoo viidesti. Mutta MIKS?? Miksi mun pitäisi se määrätä???
-ap-
Mun mies ei ainakaan tajua ellei oikeasti käske,on se kyllä melko säälittävää kyllä..