Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

On se vain ihanaa omistaa oma mökki...

Vierailija
28.12.2005 |

Meillä oli pitkään yhteiskäytössä mökki miehen perheen kanssa... aivan hullun hommaa. On niin ihanaa kun on tuo oma mökki missä tavarat ovat juuri niillä paikoilla minne ne jätti ja mökki on siinä kunnossa mihin sen jätti.



Ei tarvitse tapella siitä kuka sitä saa käyttää vaan voidaan mennä sinne milloin halutaan ja olla siellä niin kauan kuin halutaan ja tehdä ihan mitä halutaan..



Nytkin tietää että miehen veljet tunkevat uudeksi vuodeksi yhteiskäytössä olevalle mökille ryyppäämään ja tappelemaan. Me saadaan lapsen kanssa viettää rauhallinen juhla omalla mökillämme.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

meillä vähän samanlainen tilanne tosin juopottelevia sisaruksia ei ole...

Vierailija
2/2 |
28.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaikkakaan meidän sukujen yhteismökit ei ole olleet mitään remupaikkoja, mutta arvostan omaa rauhaa ja vapautta päättää siitä, mihin jonkun kukan istutan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi neljä