Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

MITEN ON? kiire!!!!! VASTATKAA!!

Vierailija
26.12.2005 |

häihin meiltä (parilta) 30 lähintä sukulaista eli vanhemmat+ sisarukset, isovanhemmat, kummit. loput ystäviämme eli saman verran niitä. yht. vieraita 60!



pois siis jäisivät mm setiä ja tätejä ja serkkuja joiden häissä itse olemme olleet, onko liian rankka rajaus? että läheiset sedät ja tädit jäävät pois mutta kavereita tulee?



LOUKKAANTUISITKO ITSE VAI YMMÄRTÄISITKÖ???

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
26.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö kavereita voi karsia, ja ottaa niistä vain ne läheisimmät? Ei kai kenelläkään ole 30 läheistä ystävää...?

Vierailija
2/6 |
26.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kamut tärkeämpiä meillä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
26.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

siihen, että kutsumme häihin vain ja ainoastaan ne ihmiset, joiden kanssa olemme vuoden aikana ihan oikeasti yhteyksissä. Joten suurin osa vieraista oli ystäviämme. Ja halusimme myös pitää häät suht pieninä, eli vierasmäärä oli alle sata.



Älä tunne huonoa omaatuntoa. voitte kutsua ihan ketä te haluatte, ettekä ole tilivelvollisia kenellekkään.

Vierailija
4/6 |
26.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuulitteko muuten narinaa tai valitusta häiden jälkeen isäsi puolen sukulaisilta?

Vierailija
5/6 |
26.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli kuulemma erittäin ihanat häät, ollaan monelta " vieraalta" (erittäin tuttuja siis kaikki) kuultu. Vieraita oli alle 50, joukossa vain yksi täti (minun) ja yksi setä (miehen), muuten vain ihan lähisuku ja lähimmät ystävät

Vierailija
6/6 |
26.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisin todella onnellinen jos minut häihin olisi kutsuttu.Tärkeintä on minusta juuri se porukka, joka on ollut jotenkin läheisessä yhteydessä teidän kanssanne.



Kaikenmaailman sedät, tädit ja kummin kaimat jättäisin sivuun, vaikka muka sellaiset vanhat ihmiset haluaisivat tulla häihin, ihan oikeasti jättäisin ne kaikki ihmiset väliin, sillä tuskin tulette häiden jälkeen tekemisiin näiden ihanien ihmisten kanssa ,ette edes muista kuka he olivat, pitäisi kysyä vanhemmilta...



Parasta on omanlaiset häät... joskus joutuu rajaamaan kaikki lähimmät siitä, mutta parasta siinä on se, että teette juuri sellaiset häät, mistä pidätte välittämästä muista.. Rakkaus voittaa kaiken.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kahdeksan