Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Miksi lasten paitoihin jää tahroja pesusta huolimatta?!
13.01.2006 |
Tosi monissa college-paidoissa on pesun jälkeen tahroja. Millä ihmeen pesuaineella ne lähtis pois? Tosin jossain tytön paidassa oli jotain ikkunaväriä (askarteluun tarkoitettua) tms joka ei lähtenyt pois. Jättääkö appelsiini tahroja vaatteisiin? Mun mielestä on syöty/juotu ihan normaaleja ruokia. Ei oo kiva, kun vaatteet on likasen näkösiä jo valmiiksi... Ja pesin 60asteessa, 2t ohjelma koneessa. Pyykkiaine oli värillisille tarkotettua jauhetta. Onko vinkkejä??????????
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Olemme käyttäneet Sensitive-pesujauhetta ja olen nyt tullut siihen tulokseen, että se ei olisi yhtä tehokasta. Ostin eilen värillisille tarkoitettua eri merkkistä pulveria.
Minäkin muuten pessyt kuudesskympissä ja parin tunnin pesuohjelmalla, pesukoneemme on vuoden vanha. Olen käyttänyt myös sitä happitarhanpoistajaa, mutta ei auta. Vaatteisiin jää tahroja. Juuri college-paidat ongelma. Beigessä paidassa oli hirveä määrä tahroja jäljellä pesun jälkeen. Huomasin silittäessä. Pitänee ostaa vaan tummia vaatteita?