Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Inhoan kevättä ja siitä tulevaa olotilaa, on kuin koko

Vierailija
07.01.2006 |

maailma ois silloin kääntyneenä mua vastaan. Syksy on mulle parasta aikaa ja talvikin ihan ok mutta kevät ei innosta. Kesä mene joten kuten syksyä odotellessa. Onko muita jotka eivät ole parhaimmillaan keväällä ja miten siitä selviätte?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

VIHAAN kevättä, ainoa hyvä asia keväässä on se, että tiedän syksyn koittavan heti kesän jälkeen! Olen täysin syksy-ja talvi-ihminen. Minusta ihmiset ovat ärsyttävän tekopirteistä ja laiskoja keväisin ja kesäisin.



Voimia sulle tulevaan kevääseen!

Vierailija
2/4 |
07.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ahdistaa jo ajatellakkin tulevaa kevättä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
07.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

siitä. Kiva kuulla etten ole ainoa. Oikein ottaa välillä päähän kun kaikki hehkuttaa keväällä kuin ihanaa on ja mä kärsin.

Vierailija
4/4 |
07.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ikkunat on likasina, aurinko muuttaa koko kodin tukahduttavaksi pölypesäksi, vaatteet kiristää....=( ja tajuaa, että se laihduttaminen on taas liian myöhäistä.Kesällä on ihaniakin hetkiä, mutta sisällä on tukalaa ja auringosta saan päänsäryn. Syksystä mäkin tykkään...joulun lapsi olen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi yhdeksän