Ticketin Lipstick red pojalla - asusteet?
Minkä väriset asusteet laittaisit pienelle pojalle punaisen rainsetin tai haalarin kanssa?
Meille siis tulossa light rainset punaisena pojalle (jos onnistuin tilaamaan ticketin nettikaupasta). Tummansinistä pipoa mietin, mutta olisiko muita ehdoituksia? Jos laitan limen väriset asusteet, niin näyttääkö tytölle?
Miellän jotenkin todella voimakkaasti punaisen puvun tyttövaatteeksi, koska on meidän tytön lempiväri.... ja haluaisin mahdollisimman poikamaiset asusteet. Onko edes mahdollista saada 1,5 vuotiasta poikamaisen näköiseksi punaisessa puvussa???
Kommentit (10)
ja olen ajatellut yhdistää siihen esimerkiksi tumman ruskeat ja mustat asusteet. Tummansininenkin käynee mutta meillä ei oikein sitä väriä löydy kun " boikotoin" sitä ;)
Punainen on muuten 1 hänen lempiväreistään:o)
Mä tilasin kans pojalle 86cm punaisen puvun ja meillä se tulee todennäköisesti käyttöön vasta syksyllä. Mä ajattelin yhdistää pukuun ruskeat asusteet. Lisäksi meillä on jo hankittuna punainen Lacosten pipo, jossa valkoinen iso krokotiili. Myös tätä pipoa ajattelin puvun kanssa, koska mun mielestä pipo on niin poikamainen,että punaisesta väristään huolimatta poika ei näytä tytöltä.
ja sitten koot 98 ja 104 tytölle. Nyt juuri äsken näytti olevan taas kaikkia kokoja (paitsi 80) punaisesta.
Minusta tummanruskea, musta ja tummansininen ovat niin tummia värejä, että tuntuu hassulle ajatella sen väristä pipoa keväällä... siis ainoana pipona... haluaisin jonkun vähän vaaleamman tai värikkäämmänkin. Mutta pitänee varmaan vaan sovitella sitten kun/jos puku saapuu.
meillä on Ticketin collegehousut sellaisella vaaleansininen-punainen värityksellä, niin tulipa mieleeni, että sopisiko vaaleansiniset asusteet?
Esim. Reiman Sam-pipo limenvihreänä? Se pipo meinaan on niin poikamainen, kuin olla voi :).
Sainpas minäkin sitten tuon 86, ei tarvitse olla enää kateudesta vihreänä.
Nyt kevääksi tuo Ticketin haalari sekä tämän palstan yllyttämänä ;) Outletista kaksiosainen. Tilasin myös sen barely bluen kun tosiaan ei ollut hinnalla pilattu ja kaksiosainen löytyy meiltä myös ruskeana (plain rain set vai mikä onkaan...), vihdoin nuo 110cm housut ovat suht sopivat, tähän asti ollut vain takki käytössä.
Meillä poika reilu 4v. ja vaikka vaaleat värit voisivat kivoja ollakin niin taidan taipua vk-hanskojen suhteenkin suht tummaan väritykseen...
Pojalla ollut ennenkin punaisia ulkovaatteita, esim. beige käynyt tosi kivasti. Mutta niisä kun toi ketjutrasva näyttää aika pahalta... ja kyseessä kuitenkin pojan " työvaatteet" niin pitää saada myös puuhata ilman että äiti saa sydäriä tahroista...
Myös sellainen omenanvihreä voisi olla kiva punaisen kanssa.
Ja itse ainakin olen ollut tyytyväinen, että Jonathanin rukkasissa on ollut tumma(nsininen?) kämmenpuoli - juuri tuosta syystä, että hanskat ovat aina sellaisessa kunnossa, ettei niitä puhtaaksi saa. Mä kun saan " näppylöitä" jos vaatteet näyttävät likaisilta - siksi olen joutunut siirtymään tummiin haalareihin (musta, tummansininen), vaikka tykkäisin pojalla värejä käyttää myös ulkovaatteissa.
Kuinka kylmillä keleillä olette ajatelleet tuota asua muuten käyttää? Siis onko asusteet tosiaan pipo ja rukkaset? Vai lippis?
Mulla on asustehankinta ihan alkutekijöissä - kun joskus pääsis kaupoille...no parempi odotella noiden asujen saapumista ensin, niin tietää, mitä ostaa :o)
Voisin kuvitella, että noiden punaisten vk-asujen kanssa käytetään paljonkin lippistä, poika kovasti jo odottaa että saisi lippalakin päähänsä (2 ekaa vuotta meni ihan hyvin kesät kalastajahatuilla mutta sitten sai lippiksen ja rakastui siihen... ja nyt pitäisi kesät talvet jos vain saisi).
Joten Po.P:n omenanvihreää ja turkoosia(?) lippistä olen ajatellut sitten kun lämmintä tulee. Ja näyttää sivuilla olevan joku tummansininen paksumpi versio, mutta jos on mallia reimatec-välikausilakki niin ei kyllä oikein sovi miekkoselle..
mutta meillä tarvitaan kyllä ohuet pipot myös tämän kanssa. Beiget asusteet löytyvät kaapista (reimatec hanskat ja timberlandin pipo). Näyttää varmaan tosi hyvälle puvun kanssa... ja sitten limet reimatecin hanskat joille kaveriksi tuo reiman sam-pipo voisi olla kiva. Sitten sadeilmoilla limen väristen hanskojen kanssa poikien lime reimatec hattu.
Noh... tulisi nyt pian nuo puvut. Onko jollain " ordrestatukseen" tullut näkyviin, että paketti olisi lähtenyt?
Meidän neidille kun ei ollut enää missään värissä oikeaa kokoa, kun sivuille ehdin. Höh.