Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

nilkka nyrjähti

Vierailija
11.12.2008 |

tai oikeestaa tosta (akilles)jänteestä on kipeenä jos koskee, vähä joutuu myös nilkuttaa, ei ihan kärsi astua koko painolla. muuten ei vaivaa. kestänyt kohta viikon, mutta on jo parempana. mikä voisi olla, lääkäriin vai ei?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
11.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni on kolme kertaa revähtänyt nilkan nivelsiteet ja joka kerta olen joutunut jäämään sairaslomalle. Kaksi kertaa meni niin pahasti, että jouduin nilkuttamaan kainalosauvoilla, kun palloksi turvonneella ja siniseksi muuttuneella nilkalla ei kärsinyt hipaistakaan lattiaa. Viimeksi sain myös ilmalastan (en tiedä sen oikeaa nimeä) ja kun jalka parani niin, että pystyi varaamaan ostin urheilukaupasta kevyemmän tuen.



Jatkokuntoutus on jalan (jalkapöydän ja nilkan) lihasten vahvistaminen, jotta ne tukisivat löystyneitä nivelsiteitä.



Suosittelen perehtymään aiheeseen, jotta osaisit jatkossa varoa sellaisia liikkeitä tai tilanteita, missä nilkkasi nyrjähti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän yhdeksän