Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tiiuli!

04.12.2005 |

Heissan kamu! Huhuilen sua näin palstan kautta, sori muut! Mulla taitaa olla väärä tiiuli hotmail osoite, sillä olen tässä lähetellyt sulle ja Stregalle meiliä muutamaan otteeseen ja ihmetellyt mikset ole vastaillut. Nyt sitten sain joltain tiiulilta viestin, että postini on tullut varmaankin väärään osoitteeseen, sillä hän on sinkku, eikä todellakaan mikään kaksosäiti =) heh heh. Samoin olen hukannut puhelinnumerosi, sillä vaihdoin puhelinta ja puolet numeroistani olikin puhelimen muistissa ja hävisi sen sileän tien =) (klassinen moka). Laitatko mulle vaikka tekstaria, niin saan numerosi takaisin. Yritetään nyt viimeistään joulun jälkeen viimeinkin tavata! Tää on jo ihan vitsi, että aina puhutaan, eikä treffit kuitenkaan toteudu =) Kiireistä tämä monikkoperheiden elämä!

Pakko paljastaa, vaikka ajattelin edetä matalalla profiililla. Kutkuttaa silti liikaa; meillä on huomenna pas istutus, mikäli kahdesta alkiostamme selviää siirrettävää. Jännittää kovasti, sillä sulamisprosenttimme on ollut melko kehno aina. Yksi vain kuitenkin siirretään, ehdottomasti =). En kyllä odota ihmeitä, sillä tähän ekaan onnistumiseenkin vaadittiin ne 7 hoitoa! Ja mun piti aloittaa luget perjantai iltana yhdellä annoksella, mutta unohdin kiireessä ja otin ekan satsin vasta lauantaina aamulla. Joten onkohan hoito nyt pilalla? Huomaa, ettei kaksosten kanssa ehdi niin paneutua hoitoon, kuten aiemmin. Harmittaa, jos mahikset meni nyt ton unohtamisen takia =(.



Mitäs teille kuuluu? Hulinaa ja hässäkkää? Miten olet itse jaksellut? Olis niin kiva nähdä pikaisesti ja päästä rupattelemaan livenä!



halauksin,



täpäkkä & sisko ja sen veli 1v2kk

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moi, siis jos nyt en ihan kauheesti ole erehtenyt niin me ollaan HM-tuttuja!!! Tapahtui tunnistaminen kun näitä viestejä täällä lueskelin taaksepäin :) Hassua, muistan sun nimimerkin jo raskausajalta...



terveisin malluainen ja akrobaattipojat 11 kk :)

Vierailija
2/3 |
08.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuttujahan me ollaan kovasti! Ja jännä että muistat jo raskausajalta. Mukava tavata näin täällä palstallakin! (Meidän Pas siirrosta ei sitten tullutkaan mitään =(, alkiot ei selvinny. Joulun jälkeen uuteen yritykseen.)

Meillä on joku ihme kitinä-vaihde tarttunut versinkin poikaan. Koko ajan kuuluu vinkuminen, missä vain touhussa onkaan. Alkaa pää ja kärsivällisyys pettää, kun joka asiasta ulistaan eikä mikään ole hyvin. Toivottavasti menee nopeasti ohi. Mitäs teille? Milloin tulette käymään, kun on se menopelikin käytössä =) Ensi viikolla kenties? Tiistaina meillä on muskari, muuten ei mitään ihmeitä. Soitellaan ja terkut sirkuspojille!



täpäkkä & sisko ja sen uliseva veli 1v2kk

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

mua kyl nauratti toit täpäkkä-nimimerkki. olin kuvitellu sen taakse ihan toisenlaisen ihmisen. harmi kun eivät teidän alkiot selvinneet. toivotaan että seuraavalla kerralla onnistuu! meillä pojat on taas yksillä päikkäreillä ja alkaa olla tällä hetkellä tosi väsynyttä meininkiä. huah, täytyy alkaa iltapuuhiin. voitais hyvin tulla ens viikolla mutta se riippuu ton mun miehen töistä. toivotaan että päästään teitä tapaamaan!



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme viisi