5:2 dieetti - kokemusta?
Toimiiko oikeesti? kauanko olet testannu ja paljonko meni kiloja?
Kommentit (6)
Kolmisen viikkoa jaksoin, ja pari kiloa laihduin. Sitten alkoi tympiä. Töissä ei jaksa syömättä ja vapaapäiviä ei viitsi pilata.
Kolmisen viikkoa jaksoin, ja pari kiloa laihduin. Sitten alkoi tympiä. Töissä ei jaksa syömättä ja vapaapäiviä ei viitsi pilata.
Testannut olen ja hyvin toimii jos ei ole ahmimisongelmaa. Paino tippuu, olo on kevyt eikä "normaalipäivinäkään"tee mieli syödä mielin määrin.
Minäpä laitan oman kokemukseni. Laihduin viiskakkosella aikoinaan 8kg (tässä meni nelisen kuukautta). Alussa paino putosi roimasti, vikat kilot olivat tiukemmassa. Minulle sopi tämä koska en halua laskea joka päivä kaloreita vaan otan mielelläni pari tiukkaa päivää viikossa. Nälkää ei ollut vaikea sietää paitsi ennen menkkoja, eniten ärsytti kylmyys. Voin dieetin aikana hirmu hyvin, iho tuli parempaan kuntoon ja energiaa riitti. Annoskootkin pienenivät ja pääsin irti sokerikoukusta. Jos tulee tarvetta laihduttaa jatkossa, turvaudun ehdottomasti tähän uudelleen.
vhh:lla laihtuu nii sairaasti.. antti heikkilän kirjoista selvää ni avot... rypsiöljyt himpskattii ja voita käyttöön.
eikö kukaan testannu?