Painan 102 kg ja olen 170 cm pitkä,masentaa nää kilot...
Jotenkin tuntuu peiliin katsoessa ettei muka olis niiiiiiiiin lihava, mutta eilen uimahallissa vaaka kertoi totuuden...yäk!
Kommentit (30)
Sitten kirjaudut sisään ja jätät hakemuksen.
Saikohan tästä nyt mitään selkoa....
Minkä kokoisia vaatteita käytät?
Minulla melkein samat mitat ja tuntuu että kaveri joka melkein saman kokoinen myös käyttää paljon pienempää kokoa kuin minä.
Tsemppiä sulle painonpudotukseen, omalle painolle " sokeutuu" niin mullekkin on käynyt, mutta nyt on laihdutus käynnissä ja melkein on jo -10kg rikki :)
Pituutta on 170 ja painoa 90!! Toivottavasti kesäksi saisi kiloja pois...
Minäkin olen samoissa mitoissa. Järkytyksekseni joulun jälkeen puntari näytti 101.5 kg!!
Housut on kokoa 46 ja paidat L-XL
vähennä suolan ja rasvan käyttöä
käytä öljyä rasvan tilalla.
juo runsaasti vettä
sorry mutta totta.
T. entinen läski :)
Niin masentaa minuakin, ne kaikki puuttuvat kilot :/
Mä käytän XL-kokoa ja 44-46. Ja olen 170cm, 76 kg. Voi tietysti vaikuttaa se, että ostan vaatteeni H&M:ltä, vaatekoot varmaankin vaihtelevat.
Noin suuren painon pudottamisessa on erittäin helppo päästä alkuun. Jos jätät kaikki herkut pois ja syöt muutenkin kohtuullisesti, et voi muuta kuin laihtua!
Paljon vaikeampaa on karistaa muutamaa kiloa tyyliin; Painan 58kg haluaisin painaa 56kg. Tiukassa ovat nuo kilot!
Vierailija:
LOPETA LÄSKI HERKKUJEN JA ROSKARUOK.. en syö
vähennä suolan ja rasvan käyttöä en käytä suolaakäytä öljyä rasvan tilalla. en käytä rasvaa
juo runsaasti vettä- juon melkein 2 l päivässä
sorry mutta totta.
T. entinen läski :)
Nyt painan 66 kg ja vielä vajaa kymppi pudotettavana :)
Ihanaa kun mahtuu normaalin kokoisiin vaatteisiin, vaatekatalogeista voi valita päälle ihan mitä vaan, ja uimahalissa ei tarte kestää ihmisten katseita, varsinkin lasten aivoin ihmettelevä katse.
tsemiä lihikseen, kandee kokeilla pv:tä.
nyt laihis hyvin lähtenyt käyntiin. 4 kiloa hoikempana nyt, tosin nestettähän se vaan on, eli jos nyt lopettaisin niin kilot tulisivat takaisin viikossa. tarkoistus on jatkaa maaliskuulle asti, jos paino alkaa silloin seiskalla
Kyllä sellaista L-koon vaatetta ei ole, joka mun päälle menis...Housut on jo poikkeuksetta 46 tai jopa 48, paidat on oltava XXL. Ok, joistain malleista ehkä XL. On toi rintaosasto sen verran iso, että paidat kinnaa viimeistään rinnoista.
Ja kyllä se painonpudotus taas on työnalla, on vaan vaikeata, kun koko elämäntyyliä pitäis muuttaa, pysyvästi.
Ap
vaatekoko housuissa 40-44 ja paidoissa l-xxl, mut mä pidän väljistä vaatteista ja rinnatkin on aika isot :)
ja painoa tippuu pikkuhiljaa toivon ainakin
Kuinka paljon sinä syöt? Olen itse 172cm ja painan 52kg. Syön herkkuja joka päivä + kaksi lämmintä ateriaa enkä voisi kuvitellakaan et saisin painoni nousemaan noihin lukuihin vain syömällä. syötkö esim 3 pizzaa kerralla tai 1kg suklaata? Liikun 3x viikko noin tunnin. En usko et paino voisi olla noin korkea vaikka en liikkuisi ollenkaan ja söisin niin paljon kuin vain jaksaisin. En vain tajua
Itse aloitin vuoden alussa points-rompulla. Painoin 101 kiloa, eli olen aika lailla kokoisesi. Nyt olen jo päässyt viidestä kilosta. Tiedän toki, että tahti siitä tasoittuu, mutta iloinen olen hyvästä alusta. Mukavaa painaa alle 100 kiloa!!
perintötekijöilläkin vaikutusta asiaan. TOisille ne kilot kertyy jjo vähästä ylimääräisestä kun taas toinen voi syödä mitä ja kuin paljon haluaa lihomatta.
Eli ole kiitollinen omista geeneistäsi!
Elikäs mukaan vaan! Ei tarvitse omalla nimellä, laittakaa kuitenkin hakemukseen esittelyä itsestänne.
Välit tietysti jätetään pois. Pitää olla se hotmailtunnus ja jättää hakemus.
http: // groups. msn. com/ Muhkeatmimmit
Minä ainakin olen siellä nyt ja pölisen itekseni :) Yrittäkääs uudestaan niin päästään aloittamaan!