Lähipiirissäne yhtään parisuhdetta missä nainen alle 30 ja mies yli 50
Kommentit (20)
Meinasin vastata että on, mutta eipäs olekaan. Nainen nimittäin täytti vastikään 30.
Meidän perhe parin vuoden kuluttua. :)
Nainen on 26 ja mies 50. Mies toisella kierroksella. Myös exällään nuori siippa, tosin ne toy boyt taitaa tulla ja mennä.
Me vuoden päästä, kun mies täyttää 50. Minä olen silloin 29.
Olisi saattanut olla itselläni tilanne. 29v nainen ja 50v mies. Ikäero oli kuitenkin liikaa miehelle eikä jutusta tullut mitään.
Ei taida olla. Mutta yhden nainen20v & mies30v parin sekä nainen20v & mies40v parin tiedän. Molemmilla noista pareista on jo yhteisiä lapsia. Tuo suuremmalla ikäerolla oleva pari on tosin eronnut, ensimmäinen pari on edelleen yhdessä.
[quote author="Vierailija" time="26.11.2013 klo 21:16"]
Ei taida olla. Mutta yhden nainen20v & mies35v parin sekä nainen20v & mies40v parin tiedän. Molemmilla noista pareista on jo yhteisiä lapsia. Tuo suuremmalla ikäerolla oleva pari on tosin eronnut, ensimmäinen pari on edelleen yhdessä.
[/quote]
Tuli kirjoitusvirhe tuohon viestiin, ensimmäisen parin mies on siis 35-vuotias, ei 30-vuotias.
On, nainen on kyllä nyt jo yli 30, mutta ikäeroa on jotain 30 vuotta.
En tajua muuta syytä tällaiseen kuin gold diggaus.
Toki miehelle kiva kun saa nuorta ja kosteaa, kaverit kateellisia...
[quote author="Vierailija" time="26.11.2013 klo 21:45"]
En tajua muuta syytä tällaiseen kuin gold diggaus.
Toki miehelle kiva kun saa nuorta ja kosteaa, kaverit kateellisia...
[/quote]
Niin, eihän ne nyt voi toisiaan rakastaa...
mitä on toi gold diggaus? Mä olen 37 ja mieheni 60.
[quote author="Vierailija" time="26.11.2013 klo 21:58"]
mitä on toi gold diggaus? Mä olen 37 ja mieheni 60.
[/quote]
Gold diggaus,kullankaivuu,eli nuori nainen on hyvin vanhan miehen kanssa rahan takia(suuren perinnön toivossa).
Itse aiheeseen,ei ole mutta en pidä ikäeroa merkittävän parisuhteen kannalta.
No voin sanoa, että meidän suvussa on yksi, eikä takuulla ole yhdessä rahan takia. Ei edes omistusasuntoa ollut miehellä ja taisi olla työtön kun tapasivat. Enemmänkin luulen, että kyseessä on isähahmon hakeminen, kun itsellä ei ole ollut isää.
Siskolleni alkoi joskus joku vanhempi nainen höpöttää että 'Ei kannata yli 20 vuotta vanhempaa miestä ottaa'. Nainen itse oli kusessa dementoituneen äijän kanssa kun itse oli vielä 'nuori' ja itsenäinen. Kadutti kuulema.
kaverin äitipuoli on nuorempi kuin kaveri itse. kaveri 25 äitipuoli 24 ja isä 56. Tosi nöyryyttävää sen kaverin mielestä, että sitä nuorempi yrittää komennella niiden perheessä.
On. Nainen 20v, mies 53v. Ja kyllä, pidämme tätä sairaana. Nainen kuvittelee olevansa todella aikuinen ja mies on täys kakara.
On.