Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sisätutkimus -> vereslimainenvuoto, kauanko?

Vierailija
01.02.2012 |

Kävin lääkärissä ja siellä tehtiin sisätutkimus. Lääkäri kokeili ihan normaalisti, ei mitenkään kovakouraisesti. Tiedän että tutkimuksen jälkeen vereslimainen vuoto on normaalia. Mutta kuinka kauan? Tunteja, päivä vai päiviä? Olen siis 39+0 raskaana ja auki 3cm, kanavaa jäljellä vielä 2cm.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko ruskeaa limaista vai ihan punaista?



Kyseessä voi olla ns. limatulppa. Eli sulla nyt tuo kanava on alkanut lyhentymään ja limatulppa irtoaa. Synntys käynnistyy yleensä viikon kuluessa. Voi toki olla kysessä myös sisätutkimuksen aiheuttamaa. Loppuraskausdessa on normaalia vuotaa useampi päivä.

Vierailija
2/3 |
01.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Punaisia viiruja on paljon. Ja jokunen ihan punainen hyytymäkin on tullut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

lisääntyy huomattavasti raskauden aikana ja koska olet jo noinkin lopussa, on varmasti hyvin normaalia että vuotoa tulee vähän aikaa. Mielestäni montaa päivää sen ei pitäisi kestää, ellei tosiaan sitten enteile jo synnytystä. Eikä olla kovin runsasta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme kuusi