Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä ajatuksia tämä kuva herättää av-mammoissa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

vastakkainasettelu..



Nuo mustat vaan tekee lisää lapsia kokoajan vaikkei pysty niitä edes ruokkimaan :(



Ja toisessa kuvassa järjetöntä kulutusjuhlaa.

Vierailija
2/4 |
14.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

me emme voi pelastaa yhtä maanosaa vaikka kuinka haluaisimme. ja meillä on tuhottomasti täällä suomessa omia ongelmia joihin pitäs ensin puuttua. esim tuloerojen kasvu on lisääntynyt räjähdymäisesti ja paljon köyhiä yms



inhoan sellaista teeskenneltyä sääliä ja "tunnen nyt itseni paremmaksi ihmiseksi kun laitoin 20 euroa punaisen ristin lippaaseen"



on totta että joululta on mennyt merkitys hirveällä tuhlauksella mutta eikö se ole hyvä nyt tällaisena lama-aikana että raha liikkuu. meillä ei ole nyt ainakaan varaa lähettää niitä rahoja minnekkään afrikkaan

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

elämme lopunaikoja, ja juuri näin on ennustettu taphtuvankin.

eli pian kaikki muuttuu ja ihmiset saavat ansionsa mukaan.



nuo piente vaittomat lapset eivät enää kärsi nälkää, ei sairauksista, ei pelosta, ei kuolemastakaan : )

Vierailija
4/4 |
15.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

suurin osa länsimaalaisista on kuin moni tuossa edellä "onhan hyvä, että raha liikkuu" ja "Suomessakin on köyhiä", tämä maailma tuhoutuu aivan varmasti ja pian.



Toivottavasti nyt nousisi päättäjiä, joilla olisi rohkeus laittaa kulutusjuhlalle stoppi ja luopua jatkuvan talouskasvun utopiasta. Sellainen aiheuttaa eriarvoisuutta ja pilaa ympäristön.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme neljä