Onko toi Putous teistä hauska?
Yritin katsoa netistä sitä, missä esittelevät uusia hahmoja ja ainoastaan floridalainen naishahmo sai minut hymähtämään pari kertaa. Hahmot näyttivät tyhmiltä ja köyhiltä, niitä ei oltu viety loppuun asti ja osaa en voinut katsoa 15 sekuntia pidempään (myötähäpeän määrä "Mitä laitetaan"-naisen esiintyessä..!). Monella oli yksi juttu, jota joko hoettiin tai tuotiin jatkuvasti esiin, hohhoijaa.
Olen pitänyt itseäni huumorintajuisena ja nauran pissat housussa mm. Ismo Leikolalle, Vintiöille ja Lapinlahden Linnuille. Siksi olikin aika harmi huomata, ettei oma huumorintaju venynyt yhtään, kun pitkästä aikaa jotain uutta yritin katsoa.
Kommentit (14)
Tykkään Markus Kajosta ja tuo Leikolakin uppoaa. Sarjiksista Lassi& Leevi, Jere ja vaikka Simon´s Cat (joka on animaationa Youtubessa). Naurun paikka on hauska piilokamera, Hauskat kotivideot ei niinkään.
Ihan helvetin köyhää touhua...!!!!!!!
Alakoululaiset lapset olivat odottaneet ohjelmaa kovasti, mutta oli suuri pettymys.
Siksi odotinkin innolla tätä uutta kautta, mutta oli kyllä pettymys. No, ehkä se siitä jatkossa paranee.
mutta hahmot tosi noloja, ihan jokainen, pahimmat Piia Potka ja Sulo.
yhtään jaksoa en ole pystynyt kokonaan katsomaan kun ei vaan iske yhtään.
siitä kai on turha kiistellä, mutta olen katsonut joka ikisen putouksen ja aina alussa on tuntunut vähän hölmöiltä ja ei ole kauheasti naurattanut, mutta mitä enemmän hahmoja seuraa niin alkaa naurattamaan. Esim viime putouksen ekassa jaksossa nauroin ainoastaan munamiehelle ja sillekkin sen takia kun ekan kerran näki niin hhmo itsessään oli hauska. Muissa jaksoissa en sitten nauranutkaan munamiehelle enään yhtään ja muille sitäkin enemmän. Ehkä tollanen sketsihahmo ei ehkä heti aukea tuossa 1 min aikana mitä pääsivät esiintymään.
Omat suosikit oli Sulo, Jani Petteri ja se Amerikan vieras jtutu. Mutta saa nähdä kuinka asiat muuttuu kun jaksoja tulee lisää.
Ainut kohta, missä hymyilytti oli se, jossa poliisit ratsastivat niillä söpöillä poneille, mutta sekin meni sitten pilalle, kun ei ollut enää hevosia ollenkaan alla.
Muutenkin "uutisosio" on mielestäni yleensä ollut parasta tuossa ohjelmassa.
kertaakaan, vaikka viime talvena nauroin veet silmissä. Pakko kai kuitenkin katsoa, jos se tuosta tokkeentuis
Viime vuonnakin 4 viimeistä hahmoa oli kelvollisia.
Nyt joutuu ohjelma-ajasta katsomaan liikaa roskaa ,ettei jaksa katsoa ollenkaan.
en tiedä kelle tuo on suunnattu mutta minä en saa mitään irti tuosta. Edes ne viime kausien parhaat hahmot eivät ole olleet minusta hyviä vaan tosi väkinäisiä. Itse tykkään mm vanhoista Studio Julmahuveista.
No oli, itse asiassa 2012 oli ehkä paras Putouksen kausista. 2013 oli vielä ihan hyvä myös. Sen jälkeen ohjelman taso on laskenut kuin lehmän häntä, ja taas siitä ollaan tekemässä ties kuinka monetta kautta.
odottettiin lapsen kanssa ekaa jaksoa kuin kuuta nousevaa ja naurettiin kilpaa :)))