Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko kenenkään ihoa hoitanut dermatologi eli kai sitten

Vierailija
02.07.2007 |

ihotautilääkäri? Siis poistanut jotain näppylöitä tms. en nyt tarkoita luomia. Keväällä vaan näytettiin yhdessä ohjelmassa, kun dermatologi poisti joitain näppylöitä hyvin nätisti ja nopeasti joltain naiselta. Kyseessä oli muodonmuutosohjelma. Onko tietoa asiasta?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Dermarollgin koulutus ei anna MINKÄÄNLAISTA lääketieteen osaamista. Näitä on jossain maissa joissa naaman hoito finnejä ja ryppyjä vastaan on törkeää.

Jos tulisi Suomeen töihin ei olisi täällä kosmetologia kummempi. 

Ei ole lääkäri, ei ole sairaanhoitaja, ei ole lähihoitaja ei edes hoiva-avustaja. Kuten kosmetologi, joka on ammattikoulututkinto eli kaikkein vaatimattomin koulutus, kuten mm kampaaja tai hitsaaja. 

Ihotautien erikoislääkäri on ensin opiskellut lääkäriksi. Sen jälkeen hän on erikoistunut iho ja sukupuolitauteihin. Vuosien koulutus. 

 

Vierailija
2/2 |
28.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihotautilääkäri eli ihosairauksiin erikoistunut lääkäri=dermatologi.

Eli todellakin on ihon asiantuntija toisin kuin vastaaja 2 väittää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla