Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hiivattulehdus ja raskaus!!!Osaisko joku sanoa mika noista hiivalaakkeista kavisi?Vai pitaako menna laakariin niinkuin esim canestanin ohjeessa neuvotaan?Neuvoja,kiitos.

Vierailija
14.11.2005 |

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sokeri pannaan ja vaalea vilja etc. Kunnon tuuletus, voipi parantua ittekseen.

Vierailija
2/3 |
14.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saattaa tosin olla vain reseptillä saatava. Lääkäri sen mulle määräsi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sanon tämän monen raskauden ja useiden tulehdusten tietämyksellä - noita lievempiäkin konsteja ON kokeiltu.



Eli ap, marssi rauhassa apteekkiin vaan - JOS raskautesi ei ole ekalla kolmanneksella, koska silloin noita käsikauppalääkkeitä ei suositella.



Osta tarpeeksi pitkä kuuri, ei mitään kerta-annosta, koska se ei yleensä tehoa noihin raskausajan sitkeisiin tulehduksiin. Osta samalla emättimen suulle siveltävää hiivavoidetta, löytyy sekä Canestenin että Daktarinin kuureista. Eli mielellään vähintään 5 vrk kuuri + voide.



Asetinta ei saa raskaana ollessa käyttää, voi vahinkossa tirvaista sen kohdunnapukkaan turhan voimalla. Pane siis emätinpuikko paikoilleen sormin.



Mikä tahansa käsikaupassa olevan reseptivapaa hiivalääke käy, itse olen käyttänyt sekä Canestenia että Daktarinia. Se " lääkärin ohjeen mukaan" on siinä siksi, että lääketehdas ei halua ottaa vastuuta mahdollisista käyttövirheistä tai harvinaisista sivuoireista.



Jos et usko minua, soita neuvolaan terkkarillesi, niin kuulet häneltä aivan samat ohjeet.



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi kaksi