Millainen perheenisä tekee itsemurhan vaikka juuri
on valmistunut iso omakotitalo ja uudet autot pihassa ja kaikki hyvin siis? iso yllätys kaikille. Elämä piti olla niin hyvin kuin vaan olla voi.
Kommentit (15)
Varmaan tosi stressaantunut ja loppuunpalanut teidän vaimojen ainaisista vaatimuksista!
Milloin te opitte, että vähempään kannattaa joskus tyytyä.
Milloin te urpot opitte, että ihmisen oma psyyke ratkaisee? Voi olla niin paha olo, että ei löydä muuta ulospääsyä kuin itsemurha, siinä ei läheiset paljon asialle siinä vaiheessa voi jos ei itsemurhaa suunnitellut oo kenellekään asiasta puhunut.
selibaatilla noiden asuntohommeleiden kanssa enkä yhtään ihmettelis vaikka mies ois jojossa joku päivä.
Mutta kamalalta tuntuisi ajatus, ettei edes omalle puolisolleen voisi puhua kun maailma tuntuu kaatuvan niskaan.
Itse olen lopen uupunut elämääni, mutta kukaan ei tiedä sitä.
Joskus leikittelen ajatuksella, että en palaisikaan esim. ostosreissulta.
Hoitamaton masennus on tappava sairaus.
Parikymppinen kaveri. Uusi omakotitalo, auto, hyväpalkkainen työ, ystäviä,vaimo ja juuri kotiin tullut vauva. Sanoi menevänsä tupakille ja ampui itsensä.
Masentunut pitää julkisivua yllä. Masennus on kuolemaan johtava sairaus, kuten ap:kin nyt huomasi.
Joka ei näe muuta ulospääsytietä.
Ei se komeat puitteet mitään merkitse vaan se MIELENRAUHA!
En tajua miksi tollasia tarttee ajatella.
Ei raha tee elämää rikkaaksi. Eikö sitä jokanen tiedä?
Vaikka olis rahaa linnaan mutta jos parisuhde voi huonosti, saa potkut -johtaa talon ja hienojen autojen menetykseen, mikä tahansa voi johtaa itsemurhaan. Jos ei hae apua kun mieli sairastuu niin henki on joskus vaarassa.
Ei näistä itsemurhista tiedä ulkopuoliset muuta kuin että toisella on tarttenut olla niin paha olo ettei nähnyt enää parempaa. Ja se on surullista.
selibaatilla noiden asuntohommeleiden kanssa enkä yhtään ihmettelis vaikka mies ois jojossa joku päivä.
Eli liikaa velkaa, liian paljon vaadittu, liikaa vastuuta, kellekkään ei ole voinut myöntää että ei jaksa, kykene.
Perheenisä jolla on ollut liian raskasta eikä ole nähnyt muuta ulos pääsyä
jos vika on vaan vaativassa ja nalkuttavassa vaimossa???
selibaatilla noiden asuntohommeleiden kanssa enkä yhtään ihmettelis vaikka mies ois jojossa joku päivä.
Vaimo halunnut koko ajan lisää ja lisää. Mies ei ole voinyt myöntää, ettei pysty. Helpoin ulospääsy tilanteesta on itsemurha..