Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Auttaisitteko rattaiden hinnoittelussa

23.04.2006 |

En ole koskaan myynyt rattaita enkä vaunuja, mutta nyt pitäisi vähitellen aktivoitua ja päästä rattaista eroon. Kyseessä on yhdellä lapsella olleet, hyväkuntoiset vuoden -02 Emmaljunga Minior Hiker -kuomurattaat. En muista mitä maksoivat uusina, mutta varmaan jotain 300-400 e. Työntösuunnan pystyy vaihtamaan. Mukaan saa pehmeän kantokopan, hyttysverkon ja sadesuojan.



Mikä näille olisi realistinen pyyntihinta? Mitä kaikkea minun pitäisi rattaista kertoa yllä kuvatun lisäksi? (Ulkonäkö tietysti, mutta mitä muuten.) On vähän unohtuneet nämä ratasjutut, kun ei ole vähään aikaan tullut niitä enää käytettyä.



Kiitos avusta!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
24.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja niissä oli vielä rungossakin vähän ruostetta. Meillä on samanlaiset ja paljon paremmassa kunnossa ja niistä kyllä haluaisin lähemmäs 280-300 euroa, jos luopuisin. Uutena maksoivat hoitolaukun ja kantokassin kanssa lähemmäs 700 euroa.



Mutta ovat jyhkevyydessään tosi hyvät nukkumavaunut, joten vielä ei ole kiirettä myydä.



Mitenhän tuo Hiker eroaa Edgestä? Rungoissa on varmaan jotain eroavaisuutta...

Vierailija
2/5 |
25.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei nuo Hikerit uutenakaan koskaan mitkään kalliit ole olleet, joten ei niistä ihan hirveitä kannata pyytää. -30% uuden hinnasta, jos hyvässä kunnossa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
25.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja tietty lisäksi voi kaikille lisävarusteille laskea jotain siihen päälle.



Hankalaa tietysti jos ei oikein muista mitä ne maksoivat, myydäänkö samaa mallia vielä? tai löytyisikö vanhaa kuittia, jos säästetty esim. takuuta varten?

Vierailija
4/5 |
25.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä ostin Hikerit mallia -03 seuraavan vuoden alesta, ja maksoin niistä muistaakseni 280¿. Luulisin että 100¿ voisi olla sopiva hinta, + ehkä pari kymppiä lisätarvikkeista...

Vierailija
5/5 |
25.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä maksaisin just niinkuin moni jo ehdottikin niin sen 100e mutta joku maksaa ehkä enemmänkin. Kannattaa laittaa huuto.nettiin myyntiin niin saa niistä sen hinnan mitä ihmiset huutavat. Joskus jopa yllättävän paljon ;)