mitä tässä nyt tehdä ja ajatella
lyhyesti. ehkäsyn jälkeen kierto ollut 32-36. edelliset menkat olivat ihmeellisen niukat. kestivät pari päivää. ekan testin tein kp 32.selkee nega.. nyt kp 37. ei menkkoja mutta niukkaa ruskeaa vuotoa. päätettiin kuitenkin testata vaikka pettymys pelottikin. ja minä tyhmä en osaa ees pissata tikkuun kun testi epäonnistui. eli testi/konytrolliviivaa ei tullut ollenkaan.
kannattaako tässä nyt innostua vai pitäisikö ihan rauhassa odotella vielä menkkoja. yhteinen esikoinen olisi kauheasti haaveissa.
Kommentit (3)
nonni. nyt kp 42/32-36. menkkoi ei näy vieläkään. ruskeaa tuhrua muutama päivä. eilen seksin jälkeen verta. testi negaa. joko olis aika ottaa yhteys lekuriin?
Minä varmaan odottelisin vielä (tosin olen huono menemään lääkäriin muutenkaan ennen kuin on pää kainalossa). Tuo tuhruilu voi olla mitä vaan mutta tuskin se lääkäriä vaatii. Raskautta odottaessa tulee todella kärsimättömäksi ja käsittääkseni teillä on nyt yk2 menossa? Todella harvalla tärppää ekalla, toisella tai kolmannellakaan kerralla. Jopa vuoden yritysaikaa pidetään normaalina. Eli antaisin vaan neuvon että malta :) Itelläkin tässä kp 31/27 menossa, yk1 ja testi näyttää negaa vaikka ihan selvästi on tissit kipeet... Maanantaia oli pientä tuhrua pöksyissä, eikä sen kummempaa. Tuosta yhdynnänjälkeisestä verestä tuli kyllä mieleen että olisiko menkat piakkoin alkamassa? Itsellä ainakin helposti alkaa heti yhdynnän jälkeen menkat jos ovat tulollaan. Tai vastaavasti juuri menkkojen jälkeen vaikkei siteeseen olisi tullut enää mitään niin yhdynnän jälkeen saa vaihtaa ainakin pari sidettä. Täällä on peukut pystyssä! :)
Eipä tuossa taida auttaa kuin aika. Testaa vaikka viikon päästä uudestaan ellei ole jo siihen mennessä alkanut menkat. Pissasitko muuten suoraan tikkuun? Kokeile ens kerralla pissata vaikka kahvikuppiin ja kasta tikku sinne. Luulisi onnistuvan. Itsellä täällä pikku kakkosen yritys päällä eli tiedän hyvin miltä susta ny tuntuu! Menkat on nyt päivän myöhässä, tosin kierto vielä vähän epäselvä kun vasta parit luomut tullut pillereiden lopetuksen jälkeen. Mulla tuli ekan raskauden aikana ruskeita viiruja silloin tällöin pöksyihin joten se voi tarkottaa mitä vaan! Malttia ja tsemppiä!