Ikäkriisi!
Täytin juuri 28 ja hirveä ikäkriisi koska kolmikymppisiin enää kaksi vuotta. Paljon asioita tähän mennessä jo saavuttanut mutta silti. Kaikki luulevat minua aina muutamaa vuotta nuoremmaksi et ei ulkonäöstä johdu tällänen mietiskely. Tuntuu vaan niin suurelta numerolta jo.Muita ikäkriiseilijöitä?:D
Kommentit (8)
Nuorenapa olet alkanut kriiseillä. Ainakin 5 vuotta voit vielä täysillä nauttia nuoruudestasi.
mul oli kait ikäkriisi 25 v. ei sen koomin onneks. nyt jo 53 v.
Mulla on ollut ikäkriisi 15-vuotiaasta lähtien kun tajusin että tästä ei ole suunta kun alaspäin. Pahenee vaan vuosi vuodelta, nyt 27v.
Minulla taitaa olla elämäni ensimmäinen ikäkriisi alkamassa...syystä etten vain yksinkertaisesti "ymmärrä" enkä tajua ikääni, ei tunnu siltä enkä näytä siltä. Muidenkaan mielestä. Esim viimeksi alkuvkosta eräs työssäni tapaamani nainen totesi että "no sinähän olet sitten teininä saanut lapsesi" kun kuuli että lapseni ovat 12v ja 14v.
N39 *syksyllä 40v*
Voin lohduttaa teitä! Kaikki vaan paranee iän myötä :) Kun täytätte 40, huomaatte, että nyt se todellinen elämä vastaa alkaa. Mulla tosin ei ole ollut koskaan mitään ikäkriisejä, mutta nyt olen onnellisempi ja tasapainoisempi kuin koskaan. Ja olen 46 v.
Täällä. T.25v