Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä mieltä mun päivän syömisistä? Ov

Vierailija
14.08.2013 |

Aamupala: kaurapuuroa, mustikoita,raejuustoa + kahvia

välipala: rahka ja mehukeitto

Lounas: iso pala lohta ja uunikasviksia

välipala: proteiinivanukas

Päivällinen: kanaa ja makaronia

iltapala: rahka, banaani ja kananmuna

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muuten ok, mutta tuoreita kasviksia puuttuu. Jos sulla ei ole allergiaa, niin päivälliselle makaronin  tilalle ainakin osittain salaattia, ja hyvä tulee. Kyllähän tuostakin voi tulla se puoli kiloa hevi-osastoa toki. Hiilaria on aika paljon, iltapalalla banaani on ehkä liikaa - jos laihdutat. Jos et laihduta, tuo on aika hyvä ruokavalio. 

Vierailija
2/5 |
14.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kysyn, koska treenaan 4-5 kertaa viikossa ja yritän kasvattaa lihasta ja tiputtaa rasvaprosenttia..Syönkö edes sinne päin oikein? Treenipäivinä juon palautusjuoman vielä harjoittelun päätteeksi. Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pelkään lähinnä, että syön liian vähän..tosin, nyt 4 kk treenannut ja paino on pysynyt suurinpiirtein samoissa lukemissa eli siitä päätellen ruokamäärä on sopiva. Olen 55-kiloinen "hippiäinen" :) Ap

Vierailija
4/5 |
14.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla samat treenimäärät, olen normaalipainoinen ja haluaisin rasvaprosentin alemmaksi. Proteiineja sulla on aika paljon, kovallakin treenillä riittää 2 grammaa/painokilo. Mulla tuollla määrällä menee jo yli tarpeen, mutta olen 55-kiloinen. Itsekin haluan vähän lihasta, mutta en paljon. Oletan että lohi ja kana on jotain 150 gramman annoksia? Hiilait ehkä treenipäivinä hyvät, lepopäivinä kannattaa vähentää. 

Vierailija
5/5 |
14.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vastasitkin, että olet samanpainoinen kuin minä. Proteiineja siis älä tuosta enää lisää. Kyllä tuo aika sopivalta määrältä vaikuttaa, ei ole liian vähän. Tietty annoskoostakin riippuu paljon. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme neljä