Suviseurat Valkealassa
Kaipaisin uskovaista äitiä seuraksi lapsineen Valkealan suvareihin tulevana kesänä! Mieheni ei ole uskomassa, joten olisi kiva saada seuraa seurapaikalla. Voisi vaikka tuottaa paikan päälle asuntovaunun ja majoittua lapsineen siihen. Mukaan en ottaisi yksin kaikkia pieniä, esim tokaluokalle menevän, 3 vuotta täyttävän ja kohta syntyvän.
Löytyykö samassa tilanteessa olevia, eli mies ei lähde mukaan?
Kommentit (14)
mut kans perheen isä ei oo uskomassa..ois kiva mailata samassa tilanteessa olevien kaa...mulla kuus lasta
Ettei hän ole VL? Vai ei niin vahva uskossaan? Olen meinaan kuvitellut ettei VL voi menna ei-VL:n kanssa naimisiin..?
-utelias-
Löytyisikö minulle vielä kaveri suviseuroihin? Mies ei ole uskomassa:(
Se että mies ei ole uskomassa, tarkoittaa sitä mitä sana kertoo eli mies ei usko. Syy siihen miksi vl-naisella on ei-vl puoliso, on aika usein se että nainen ei ole ollut vl kun on naimisiin menty (saanut parannuksen armon eli tullut uskoon vasta avioliittoon mentyään) tai sitten mies on kieltänyt uskon naimisiinmenon jälkeen.
uskomassa,ja tapasin mieheni silloin...hän siis ei usko lainka,mut kyllä joskus..hirmuharvoin saattaa kyl tull seuroihin.
mutta Suomeen hän ei koskaan lähde. tykkää kyllä uskovaisista ja vie minua ja lapsia kylläkin seuroihin.. kevättä kohti täälläkin:)
Ja vielä!
On rikastuttavaa vaihtaa ajatuksia ystävien kanssa. Mm perheestä, lapsista, kasvatuksesta, erilaisista elämäntilanteista, tapahtumista jne jne.
Odotan innolla yhteydenottoa!
uusivauva@koti.luukku.com
Ku mies töissä niin ettei täältä asti kannata lähtä ajaan ku ei keretä oleen siellä. Olen jo miettinyt et lähtisin lasten kans yksin,mut taitais tulla liian raskas reissu yksin.
Yritän itse olla uskomassa, vaikka vaikeaa välillä on...Olen tehnyt uudelleen parannuksen. Mies ei ole mutta on varmaan tulossa. Ehkä yksi tai kaksi yötä ollaan paikan päällä.
Olipa kiva kun oli vastaus tullut! Voitaisko vaihtaa henk.koht meiliä?
Olisi kiva vaihtaa ajatuksia ja elämäntilanteita tarkemminkin :)
Miltä kuulostaa?
En viitsi laittaa tänne omaa sähköpostiosoitettan kun siinä on oma nimi. Onko sinulla anonyymimpää?
Olet oikeassa... Luon itselleni uuden osoitteen ja laitan sen tähän sitten. Odottele vähän :)
No nyt on anonyymimpi osoite mullakin :)
Osoite: uusivauva@koti.luukku.com
Odotan postia innolla!
mutta en vaa oo päässy.vaikee yksin lähtee 6 lapsen kans kun mies ei mullakaan oo uskomassa..ois kiva jos viel ..mahtuu mailikavereiksi...ja jos pääsiski ens kesän täält tulee sinne.
Asun siis Ruotsisa,mut kyl mailata kuiteski ois kiva.:)