Tässä taas suoraan sydämestä: sain lapsen kauan sitten
yhden tutun miehen kanssa.
Samaan aikaan kun olin jo raskaana aloin seurustella toisen miehen kanssa joka ei tietenkään voi olla lapsen isä.Lapseni sai alkunsa puhtaasta intohimosta.
Mulla on hyvät välit tähän oikeaan isään mutta nyt vaikuttaa oudolta kun tuntuu että hän on työntämässä jalkaa oven väliin.
Tää toinen eli mun avomies on kasvattanut pojan omanaan ja juttelin hänelle asiasta ja sai sätkyn jos aion ruveta asialla leikkimään.Siis tiedämme molemmat ettei ole lapsen oikea isä koska oli tekoaikaan suunnilleen toisella puolella maailmaa.
Mitä mä nyt teen?
Kommentit (13)
on se kenen kanssa poika on lapsuutensa viettänyt ja kutsunut isäksi. toinen on siittäjä, josta voi tulla vielä tärkeä pojalle, ja hyvä olisikin jos lähentyisivät, mutta ei voi viedä tältä toiselta isältä oikeuksia tai asemaa.
on se kenen kanssa poika on lapsuutensa viettänyt ja kutsunut isäksi. toinen on siittäjä, josta voi tulla vielä tärkeä pojalle, ja hyvä olisikin jos lähentyisivät, mutta ei voi viedä tältä toiselta isältä oikeuksia tai asemaa.
Kuka virallisesti on pojan isä, onko kukaan?
tietääkö bioisä olevansa isä? Kuka isä on paperilla?
omakseen.
Vaikka siis ei ole koska olin jo raskaana kun aloimme olemaan.
Bioisä ei siis ole koskaan ollut lapsen kanssa silleen tekemissä mun kanssa ja avomiehen kanssa kylläkin.Yritin saada bioisää kummiksi mutta avopuoliso kielsi,kaipa se olisi ollut pervoa?
ellei enemmän kanssa maannut yhden illan juttujen mies.Siksi itsekin olen sitä mieltä että antaa olla.
pusinnut aikuisten pusuja yhden isin kaverin kanssa.
Siis ihan kamalaa lukea. Kirjoitat ensinnäkin ihN päin helvettiä.
Ei tiedä,olen selittänyt hänelle että olen pusinnut aikuisten pusuja yhden isin kaverin kanssa.
näin juuri. lapsi varmaan ajattelee että kaikki aikuiset pusivat aikuisten pusuja puolisoittensa kavereitten kanssa.
ps. korjaa edes se harhaluulo, että lapset saavat alkunsa pusimalla.
tää mies on taas sinkku!
Me oltiin kyllä ihan vapaita molemmat silloin.
Miten niin päin helvettiä? Mitä tarkoitat?Onko siellä se poikani bioisä riehumassa??????Apua!
avopuolisoni tiesi miltä poika tulee näyttämään synnyttyään.Oli ihan tietoinen kenen kanssa olin maannut.Sanoi mulle että haluaa minut silti.
Aah voi kun se mies tekisi jotain enemmän tän pojan kanssa.Tosin mitä mä oikein vaadin..
rehvastellut kavereilleen olleensa kanssani mutta piti kai epätodennäköisenä että olisi lapsen isä.
Näin pääsi käymään,siisti homma mulle varsinkin kun poika muistuttaa tätä tuttua miestä.
Avomieheni on täysin eri mallinen ja tosi jyrä.