menkkojen siirto, voi PASKA!
argh, huomenna lähtö reissuun, sain primolot-pillereitä joilla piti siirtää menkkoja. SILTI tänään alkoi kuukautiset niinkuin alunperin piti. onkohan mitään toivoa saada vuotoa enää tyrehtymään...vai onko ihan toiveajattelua..???
Kommentit (4)
Jos pääsisit tänään vielä lääkäriin sitä hakemaan?
mulle lääkäri sanoi että pari päivää aiemmin kun pitäisi alkaa niin alkaa syömään niitä ja jos alkaa syömään samana päivänä kun alkaa niin ne vähentävät menkkoja huomattavasti, eli syö niitä nyt vain vaikka menkat onkin, ehkä ne vähentää niitä tai saa ne jopa kokonaan loppumaan
osaako joku selittää selkokielellä että miten nuo kyseiset pillerit toimivat? Miten veren ulostuloa voi muka siirtää kerran se siellä kohdussa jo on
ja näin teinkin. ja olen ollut tarkka siitä että otan pillerin aina samaan aikaan. kaipa se on sitten luonto tarkempi kuin ylimääräinen hormoni..
eli toi lääke on keltarauhashormonia ja jotenkin se ilmeisesti siirtää sitä vuodon alkua. en suoraan sanoen tiedä tarkemmin.
ajattelinkin jatkaa vielä nappien popsimista, jos ne edes vähentäisi vuotoa. tarkoituksena oli vain lemmenloma miehen kanssa kaksin =´(
lääke oli primolut nor..
ap