Minkä kokoinen on se äitiyspakkauksen haalari?
Kommentit (7)
poika on 80 cm pitkä ja joka päivä käytetään.
Taas eilen ajattelin olipa hyvä kun otettiin pakkaus, monta vaatetta on ollut tosi nappiin. Pojan pikkuserkku syntyi 3 kk aiemmin ja heillä nämä meidän nappijutut ovat olleen oikeaan aikaan liian pieniä.
Vielä 2006 oli 80cm, mutta ei silti oikeasti mahtunut 80cm pitkälle. Kun puin sen 80cm pitkälle päälle ja laitoin istumaan niin lahkeet oli polviin. Sen jälkeen äp:n haalarit pienennetty kokoon 68cm. Näet sen Kelan sivuilta.
meidän 70cm pitkä vauva hukkuu siihen haalariin, joten ei ole 68. Puhun nyt vuoden 2008 pakkauksen haalaristra. Siitä uudesta en tiedä,
Sopii muuten vielä meidän 2-vuotiaalle
En ole koskaan nähnyt niin pientä kaksi vuotiasta! Täytyy olla tosi pieni. Ei minun eikä kavereiden kaksi vuotiaille 92-104cm olisi voinut kuvitellakaan enää äitiyspakkauksen haalaria. Olisivat ehkä sopineet seisomaan sisälle, mutta ei kumartumaan, istumaan ym. siinä.
toppahaalarin ostaisitte talvella 7kk:n ikäiselle vauvalle? (En aio ottaa ä-pakkausta)
Mutta veikkaan, että numerot ovat menneet väärinpäin ja 86 olisi lähempänä oikeaa.