Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Bodypump synnytyksen jälkeen?

03.02.2006 |

Kuinka pian uskaltaisin aloittaa lihaskuntotreenin synnytyksen jälkeen (vauva nyt 3 kk ikäinen)? Voiko vatsalihaksiakin alkaa jo jumpata " tosissaan" ? Miten te muut synnyttäneet olette aloittaneet liikunnan uudelleen?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
03.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!



Palasin pumpin pariin viime keväänä, kun poikani oli 3kk. Kävin aluksi kerran viikossa jumppaamassa, sillä aika oli jostain syystä kortilla. Jumppasin kuitenkin kotona esim. käsiä, selkää ja vatsaa limsapullojen avulla ainakin kaksi kertaa viikossa.



Kuukausi synnytyksen jälkeen taisin aloittaa nuo " kotitreenit" , ja näin jälkeenpäin ajateltuna se oli mulle hyvä aloitusajankohta. Aluksi tein liikkeet varovaisemmin, sillä ajattelin raskauden jättäneen meikäläiseen jonkinlaisen jäljen. Aika nopeasti sitä jaksoi huhkia kuten ennen raskautta.



Tällä hetkellä, vuosi synnytyksen jälkeen, en voi muuta kuin ylistää liikunnan tuomaa hyvää oloa...Ei muuta kuin PUMPPAAMAAN!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kuusi