Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

*-*-*-* Helmikuisten maanantaimurinat *-*-*-*

02.10.2006 |


Huomenet kaikille!

Kommentit (17)

Vierailija
1/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Tänään oli kuitenkin pakko herätä aikaisin, että saa illalla unta. Tiistaina on vihdoin se tärkeä anatomian tentti näet.



Syksyistä lokakuun ensimmäistä maanataipäivää helmiäisille!



Jolanda + koukkis rv 20+2

Vierailija
2/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Väsyttääää taas niin valtavasti...unelmoin vaan omasta sängystä. Perjantaina pääsee neuvolaan katsomaan hemppatilannetta - voisin kuvitella, että alle sadan on tipahtanut kun ei viimeksikään monta pykälää sen yläpuolella ollut.



Jolandalle lukemisjaksuja! Minäkin koitan täällä töissä kertailla aivojen anatomiaa mutta keskittyminen on ihan olematonta. Harmi sinänsä, kun asia kiinnostais kovastikin ja olis töiden kannalta tärkeetä.



Energisempää viikon alkua kaikille!



Makkara 21+0

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Nyt se lenssu tuli tännekin.. Yöh.. Nenä vuotaa, kurkku kipee, päätä särkee mutt kuumetta ei tuu vahingossakaan, saattas parantua nopeemmin. :( Tylsää. No, tätä kestää aikasa ja sit o ohi. Toivottavasti olo kohenee torstaihin mennessä ett pääsee sinne ultraa.





Mistä tuli mieleeni: [b]sjt[/b]lle onnittelut ultrakuulumisista/-näkymistä!! [color=green][b]---<---[/b][/color][b][color=deeppink]@[/color][/b] Hieno homma ett kaik oli ok! =)





[b]Jolanda[/b]lle tsempit huomiseen tenttiin! Iih, anatomiaa.. Mulla jäi opiskeluaikoina tajuumatta verenkierto ja sydämen toiminta. Pitäsköhä kaivaa kirjat esille taas, jos vaik ois tää mun äly kehittyny viimisen seittemän vuoden aikana.. Hahhah :D Mutt IIISOT tsempit täältä!





Nyt häippäsen pötkölleen, pojat kattelee piirrettyjä ni saa vähä aikaa lepäillä. [color=darkorange][b]Päivänjatkeita Helminauhalaisille ja hyviä vointeja!![/b][/color]





Maaret(ti) & örppänä [color=red]♥[/color] (rv22+3/23+1)

Vierailija
4/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Uus yritys..



[color=green][b]----<--[/b][/color][b][color=deeppink]@[/color][/b]



Jokohan onnistu onnittelukukkanen..

Vierailija
5/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Voi pentele.. :(



Mutt joka tapauxessa [b]sjt[/]lle onnittelut! ----<--@



(olkoo sit tuollanen ku ei väritys onnistu.. höh)



Nyt poissss.

Vierailija
6/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


[color=maroon]Olo on kun jyrän alle jääneellä viikonlopun synttäreitten jälkeen..Onneks ne on nyt juhlittu! [/color]



Jolandalle tsempit tenttiin!! [color=red][b] bd bd [/b][/color]



Joko kaikki muut on käyny rakenneultrassa?

Mulla ens viikolla vasta...



Omaan ( . ) ei kuulu taaskaan uutta, joten poistun..

mammutti ja Vilppu rv 20+3

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


[color=green]Eikun nyt tulikin mieleen, että eikös ainakin muutamalla ollut huomenna ultra..!?

[/color]



[color=lime]Tsempit huomiselle kaikille ultraan menijöille!! [/color]



m taas

Vierailija
8/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huomenta... tai oikeastaan päivähän nyt jo on.



Meillä on ultraan meno huomenna. Hihii, mukavaa! Nämä viikot menee kyllä tosi tosi nopsaan.



Mukavaa viikkoa helminauhalaisille!



-junebug& toukkis 19+6

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huomista tässä odottelen, klo 09 on mulla rakenneultra! Luottavaisin mielin sinne olen menossa, ihan pari kertaa vaan on mielessä käväissyt, että mitä jos siellä näkyykin jotain poikkeavaa.. Mutta, en aio murehtia, hyvin siellä varmasti kaikki on! =)



Mukavaa maanantaita kaikille.



Minni & [color=teal]Mulperi [/color] tänään tasan rv20! =D

Vierailija
10/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä oli aamulla se kauan odotettu ultra! Kaikki oli loistavasti - mahtavaa! Jäi niin hyvä mieli käynnistä, saimme katsella vauvaa todella pitkään , kätilö vastaili kysymyksiin ja lopuksi vielä toivotti tervetulleeksi taloon sitten helmikuussa ;)



Toivotan onnea myös kaikille huomiseen ultraan menijöille! On se vaan niin ikimuistoinen hetki.



TOivottavasti päiväni jatkuu iltaan asti yhtä hyvänä, tänään nimittäin saan tilaamani huggan! Jee! Sitten alkaa kova treenaus.. täytyy vaan keksiä ensin millä treenaa. Esikoinen kun on jo vähän liian iso liinaan.



Nyt ei muuta kuin täytyy koittaa keskittyä välillä töihinkin (välillä pakko fiilistellä näiden ihanien ultrakuvien parissa..)



Viherrys 19+3



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tännekään ei mitään ihmeellstä.. Torstaina on taas meillä neuvolakäynti, silloin pitäisi niitä kelan papereita tutkia. Nyt tuntuu että taasko se on kun viime viikolla käytiin siä rakenneultrassa. Mutta onhan se kiva sinnekin välistä päästä, tosin ainoa mikä inhottaa on tuo painon nousun tarkkailu, täällä se kun nousee vähän liian lujaa vauhtia..:( Varmaan saan lähetteen siihen sokerirasitukseenkin, mistä sitten taas seuraa yksi pahoinvointipäivä kun pitää paastota..:(



Onnea kaikille hyvitä ultrakuulumisista! Ja tsemppiä niille joilla se on vielä edessäpäin!;) Eikös huomenna tosiaan ollut monella se suuri päivä?



Eilen olimme tosiaan niitä koiranpentuja katsomassa. Olivat kyllä todella suloisia!:) Niillä on luovutus kuun lopulla, neljän viikon päästä. Sitten saadaan se ihana karvapallo omaan kotiin!:) Toivottavasti vain ehtisimme muuttamaan ennen sitä.. [b]bd öö[/b] Pitäisi vielä nimi keksiä tuolle uudelle tulokkaalle.. Ei kellään olisi hyviä ehdotuksia narttupennun nimeksi? Pitäisi olla suht. lyhyt ja helppo lausua. Ehdotuksia otetaan vastaan!=)



-[color=blue]frog2[/color] ja [color=lime]rv21+2[/color]

Vierailija
12/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taas äsken kirjoittelin pitkät tarinat, mutta tietysti tekstit hävisivät taivaan tuuliin. Tässä kuitenkin helpotusta frog2:lle koiran nimen keksimiseen. Me ollaan väännetty koirien nimet usein niiden oikeista kennelnimistä, eli jos sellainen löytyy niin kokeile siitä vääntää jokin kiva, näin saa usein vähän niinkuin uusia nimiä aikaiseksi.



http://www.lemmikkikuvat.com/kalenterit/koirat.php



Omaan napaan ei kuulu kummempia, potkuja on vihdoinkin alkanut tuntua ja samalla ne tuntuvat taas vatsanpäältäkin. Meillä on rakenneultra torstaina, mutta vasta illalla klo 19.00, mitenhän sitä jaksaa odottaa!



Nyt ei muuta kun päivän jatkoja kaikille!



t.kolomonen rv 19 TASAN

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

että onko rakenneultra käynnillä myös gyn.tutkimus? Muistelisin, että ei olis, mutta en varma ole. Olis kiva kuitenkin tietää etukäteen..



Millaisia mittoja muuten on pienokaisestanne mitattu rakenneultrassa (siis se pää-perä mitta)? =)

Vierailija
14/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli tänään oli kauan odotettu rakenneultra kättärillä...siellä nyytti heittteli kuperkeikkaa ja vilkutteli:-)

Mitattiin päänympärys ja halkaisija, reisiluu ja olkavarrenluu ja viikot vastasivat aika hyvin (nyt 19+0, mittojen mukaan 19+4). Ei ollut gyn. tutkimusta. Ihanaa oli nähdä, että kaikki oli hyvin! Lisäksi oli harjoittelija mukana ultraamassa, joten ultrasi mielellään kauan, otti mittoja moneen kertaan ja printtasi vielä työmatkalla olevalle iskälle paljon kuvia tuliaisiksi;-)



Tsemppiä kaikille huomenna ultraan meneville ja terkkuja muillekin!



Nyytti07 19+0

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


[b]Viherrys[/b] & [b]Nyytti07[/b], onnittelut hyvistä ultrauutisista!! ----<--@





Tsempit huomisille ultraan menijöille! [color=deeppink]bd öö[/color]





Maaret(ti)

Vierailija
16/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

...ja tsemppiä huomisen ultran odottajille. Viestejä odotellaan:)



Kiitos tsempityksistä:)



Vierailija
17/17 |
02.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sain tänään hugga-liinani (jippii!) ja nyt ihmettelen, että mihin tätä taskua käytetään?



Ja kiitos ultra-onnitteluista!



Viherrys