Kokemuksia Iberwold/orbest
Onko kukaan lentänyt kyseisellä yhtiöllä? Mielipiteitä!!!
Kommentit (7)
Eikö tuo lentoyhtiö keikahtanut nurin talven aikana? Ainakin kuluneen kevättalven ajan heidän lentonsa mm. Turusta korvattiin muilla yhtiöillä. Mutta ehkä nousevat vielä?
Me lensimme aikoinaan useastikin heidän koneillaan Kanarialle. Hyvin toimivat lennot ja siistejä koneet olivat, palvelukin ihan ok. Plussaa erityisesti siitä, että pääsi kotikentältä etelän lomalle.
Se on nyt orbest... Ja nyt lennetään Hki-vant. kanarialle
Hei!
Lentoyhtiö Iberworld on vaihtanut nimensä ja toimii tällä hetkellä nimellä Orbest. Kesäkaudella 2013 lennämme kyseisellä lentoyhtiöllä Helsingistä Gran Canarialle alku- ja loppukesästä.
Ystävällisin terveisin
Terhi / Finnmatkat
Kuinkahan tarkkaa on tuo käsimatkatavoiden laukun maksimi mitat? Meidän laukku muuten menis mittoihin mutta pituus 52-53cm kun maksimimitaksi annettu 50.
Ja mites alkoholijuomien kuljetus, kun luin ettei ruumaan saisi laittaa särkyvää kuten pulloja? Kai sieltä lähes jokainen haluaa tuoda tuliaisiksi jonkin hienon pullonkin?
Hei!
Jos laukun mitoissa on muutaman sentin ero, normaalisti lentokentällä ei ole tullut ongelmia laukun mukaan ottamisessa koneeseen. Lentoyhtiöllä ja kenttävirkailijalla on kuitenkin tässä tapauksessa oikeus pyytää teitä tarvittaessa lähtöselvittämään laukun ruumaan.
Useat matkustajat tuovat tuliaisia kuten alkoholijuomia mukanaan, mutta pullojen kuljetus ruumaan menevissä matkatavaroissa on aina omalla vastuulla ja lentoyhtiö ei korvaa rikkoutuneita pulloja. Pullot kannattaakin pakata erityisen hyvin matkalaukkuihin.
Ystävällisin terveisin,
Elsi/Finnmatkat
Yhden reissun tehneenä,hyvä yhtiö ja lento sujui hyvin.Nykyään toimii pelkällä orbest nimellä.
Lentoemännät olivat hyvän näköisiä (yhdellä tiukka perse) ja palvelu pelas
Hei!
Kiitos viestistäsi.
Pääset tutustumaan tarkemmin lentoyhtiöön nettisivuillamme: http://www.finnmatkat.fi/Hyva-tietaa/Lentomatka/Tiedot-lentoyhtioittain/Orbest-Airlines/
Terveisin, Mari / Finnmatkat
myynti@finnmatkat.fi