Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Helteet + nesteiden juonti

06.08.2006 |

A-PU-VA!! Nämä helteet ovat tehneet sen ettei meidän 8,5 kk neitille maistu juoma ollenkaan, ei tissistä, ei pullosta, ei nokkamukista, ei mistään. Ei edes että tarjoan ihan " omituisessa" paikassa, tai asennossa. Ei kelpaa pelkkä vesi, tai että sekoitan joukkoon mehua. Mitä teen että saisin nestettä menemään alas??!! Vaipoissa on olematon määrä pissaa ... Soseita menee vähän, mutta ei paljoa niitäkään. Pelottaa että kuivahtaa ja joudutaan lähtemään sairaalaan :(( Yöllä tosin oli moneen otteeseen tissillä (ehkä 4-5 krt) (tosin en tiedä minä kertoina tosissaan joi ;) )

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Juuri se pissa kertoo milloin on kuiva -> jos ei pissaa yhtään niin alkaa olee jo menoa sairaalaan, mutta kyllä muutama pissa vuorokaudessa riittää.

Menisikö hedelmäsoseet? Niisstä saa varmasti myös nestettä. Sokerittomia mehujäätelöitä vois hiukan imeskellä jne. (jopa sokerillisia jos tilanne vaatii). Valmisruuat sisältää ainakin hoirmuisesti vettä, joten nekin kyllä nesteyttää jonkin verran.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla