Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten 4kk lapsi oppisi juomaan tuttipullosta?

09.10.2006 |

Olisi kiva joskus lähteä ulos ilman vauvaa ja isä voisi antaa tissimaitoa pullosta vaan ei huoli. Erilaisia tuttejakin kokeiltu. Entä miten kauan menee kunnes pieni alkaa syömään kiinteitä ilman kakomista ja yökkäilyä? Perunaa ollaan annettu.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä sama homma. Neiti 4kk ja ei syö tuttipulloa eikä tuttia.Tissi on ainut joka kelpaa. Maissivelliä ollaan kokeiltu nokkamukista juoden mut tappelun kanssa.

Vierailija
2/3 |
19.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä oli aivan sama juttu, vauva ei aluksi huolinut tuttia. Sen sitten yhtäkkiä ottikin, isänsä aivan huvikseen koitti ottaako vauva tutin ja suuhun se jäi! Taisi olla joku alta 4kk vauva silloin.



Pulloa ei myöskään huolinut, vaikka aivan vastasyntyneenä siitä joi. Sitten yhtäkkiä otti pullostakin, en muista miksi sitä tarjottiin mutta kuitenkin, ikää taisi olla joku reilut 6kk. Koita vaan sinnikkäästi välillä tarjota pullosta, jospa se vauvasi joku kerta tajuaisi siitäkin ottaa maitoa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset




Ei siis illalla. Vain tissi kelpaa.

Koita siis antaa pulloa eri aikoina, jos vaikka huolisi. Minä olen myös hieman epätoivoinen, kun iltapulloa ei uppoa. Velliä tai korviketta ei siis voi antaa, kun neiti ei suostu pullosta juomaan. Olisi kiva munkin päästä joskus illalla ulos, mutta ei...ainakaan vielä onnistu.



sitruska ja neiti 3,5kk