Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

sappitieatresia

29.10.2005 |

hei te kaikki sappitieatresia lasten vanhemmat! olen seurannut teidän aiempia keskusteluita lastenne terveydestä ja nyt ei ole kuulunut mitään pitkään aikaan. haluaisin tietää mikä teidän lastenne tilanne on nyt. asia on minulle ajankohtainen kun minun läheiselläni on sappitieatresiaa sairastava vauva. joten jos jaksatte kirjoitella kuulumisianne niin olisi tosi hyvä. SAMALLA HALUAN LÄHETELLÄ VOIMIA TEILLE KAIKILLE!!!!!!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
29.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset


Lista on osoitteessa http://health.groups.yahoo.com/group/sappitieatresia/



ja se on suljettu --> moderaattori (minä) hyväksyn uudet jäsenet listalle. Suljettu sen vuoksi, että voidaan rauhassa keskutella ja ettei sinne tule roskapostia.



Liittyä voi myös lähettämällä sähköpostin osoitteeseen sappitieatresia-subscribe@yahoogroups.com

ilman otsikkoa tms.



Mun puolesta sinne voi liittyä myös muut sappitieatresialasten läheiset, kuin vain vanhemmat. Eli jos olet kiinnostunut, niin laita viestiä. Samoin laita ihmeessä tietoa eteen päin sille perheelle, jos haluavat tietoa muilta perheiltä. Meidän perhe ainakin ihan mielellään on antamassa tietoa/tukea muille, meillä tosin kokemusta on vasta sen verran kuin meidän 10kk tyttären kanssa on ehtinyt kertyä. Laittaisin muitakin yhteystietojani tänne, mutta tälle foorumille ei varmaan kannata puhelinnumeroita tai osoitteita laitella :/ voit laittaa sähköpostia mulle suoraankin, osoitteeseen



be.a.world.child@webinfo.fi





Meidän tyttärellä Kasai onnistui (eli se leikkaus, jolla tehdään se sappitie) mutta hänellä on ollut ongelmia tulehdusten kanssa, jonka vuoksi hän on nyt parhaillaan sairaalassa uuden leikkauksen vuoksi. Hänellä oli kroonistunut kolangiitti koska kaikki sappi ei päässyt maksasta ulos. Tulehduksia lukuunottamatta meidän tytöllä on kai mennyt tosi hyvin. Mutta jos ei tulehdukset tällä leikkauksella katoa tai pysy edes kurissa, aletaan sitten valmistella siirtoa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla