Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

APUA vauva nieli paperia !! :(

Vierailija
06.04.2006 |

Olin vessassa ja laittamassa pyykkiä, vauva 7kk olohuoneessa jotenkin oli ylettyny saamaan käsiinsä sellasen ellos-kuvaston, siitä nurkasta järsiny palan, haukkoi henkeään ja yski, näin paperipalan sen kurkussa mut en saanu pois.. se kai meni sitten alas??, kun ei ainakaan pois tullu, juotin sitten päälle vettä ja maitoa ja syötin sosetta.. Nyt joku 10 minsaa tapahtuneesta, vauva välillä yskähtelee, mutta kun sillä yskää nyt ollu muutenkin kun flunssa,



voiko tuosta vielä olla haittaa, voiko esim röyhtäyksen mukana tulla ylös ja jäädä johonki henkitorveen?



sulaako tommoset helposti, mites painomusteet, vaarallisia??



vieläkin kädet tärisee ja sydän hakkaa säikähdyksestä :((

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joskus jäävät sinne, nuo papaerinpalat ja kun kostuvat saattavat olla huomaamattomiakin. Juuri tuolla tavalla välillä vaan kutittelee..

Vierailija
2/5 |
06.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuollasta se nyt tulee olemaan aika pitkään, älä hermostu. :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän tyttö on syönyt vaikka mitä paperinkulmia, ja kerran hän söi vuoronumerolappuni kaupan lihatiskillä. Nolotti mennä omalla vuorolla siihen sanomaan, että oli minulla lappu, mutta lapsi söi sen!

Vierailija
4/5 |
06.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kautta paperisaasteen aikojen lapset ovat syöneet paperia. Kyllä se sieltä ulos tulee aikanaan. Ei ole kovinkaan haitallista, jos paperipala on niin pieni, että menee alas. Siellähän se sitten vettyy ja alkaa hajota ja ulostulo onkin helpompaa.

Vierailija
5/5 |
06.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

aan huomaa..) ja ehkä minussa on hysteerikon vikaa.. Nyt vasta vähän rauhotuin.. HUH.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi kuusi