Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eka isänpäivä vietetty

14.11.2005 |

Meillä poika 15.pv eli huomenna 5kk. Kyllä aika menee pikavauhtia. Hampaita ei ole vielä näkynyt eikä tuntunut, mutta kaikkea poitsu jyrsii ihan vimmalla. Niin ja kuola valuu.Kiinteitä herra on maistellut noin kuukauden verran, mutta tuntuu, että rintamaito on kuitenkin se, millä maha täyttyy. Peruna ei maistu lainkaan, mutta bataatti sitäkin paremmin. Yöt menee vaihtelevasti, mutta pääosin poika nukkuu vaikkakin levottomasti, mihin itse herään. Syöttöjä on yleensä yöllä vain yksi, mutta kyllä mulle passais vaikka ei olisi sitäkään =)



Ryömimisopettelu on nyt " se juttu" ja kovasti poitsu tahtoisi jo mennä eteenpäin. Hiukka vielä vaatii opettelua. Juttuja tulee kovasti ja hyppiminen on hauskaa. Istuma-asentoon meillä myös pyritään ihan mahdottomasti eikä nojailu esim. sylissä ollessa ole mistään kotoisin.

Isänpäivälahjaksi tehtiin tyynyliina pojan jalanjäljin kuvitettuna. Isi oli tosi innoissaan hienosta lahjasta. Huomenna neuvolaan rokotusta ottamaan..

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

saman lahjan sai meidän isukkikin =) ja tyytyväinen oli! Ihan odotan äitienpäivää. meillä kanssa pian 5kk vanha poika, jolla jo yksi hammas pilkottaa. yöt menee vaihtelevasti, mutta ei mitään suuria huutokonsetteja ole kuitenkaan ilmennyt. Joko te istutatte lapsianne? mä olen jo vähän pitänyt sylissäkin istuma-asennossa, koska itse vetää itsensä siihen. saa nähdä miten kauan viihtyy vaunuissa makoilleen. nyt meillä herättiinkin jo unilta, joten muiden uutisia odotellen..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla