Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Te äidit jotka olette töissä joka päivä ainakin kuuteen niin tuntuuko että lasten kanssa ehtii olla liian vähän?

Vierailija
05.04.2006 |

Eli mulla olis mahis vasta hakea työpaikkaa jossa työvuorot on pääsääntöisesti kuuteen illalla ja mietin että voinko edes ajatella että arjen sais jollain sujumaan... Lapset on iältään 3 ja 6v vanhempi aloittaa esikoulun syksyllä. Nyt teen 3 vuoroa ja se kyllä syö naista sekin..

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
05.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

teidän kolmivuorotyön ilot ja surut, mutta liekö nekin silti kivempia kuin tuo toinen vaihtoehto? Tosi lyhyeksi jää kyllä illat lasten kans, jos kuuteen asti painaa duunia. Minä en ryhtyis. Vaikka inhoan kyllä kolmivuorotyötänikin. Kyllä pienten lasten äideillä kaikista paras työaika olisi virka-aika. Pitäis olla joku lakisääteinen juttu tämäkin;)

Vierailija
2/6 |
05.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

siis " teidän" - pitäisi lukea että tiedän



T. se sama

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
05.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

äideille kuulostais hyvältä mutta tuntuu ettei sellaista työtä enää olekkaan..

Vierailija
4/6 |
06.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

joskus tullukkin vastaan. Ei pysty asuntovelallinen yhtäkkiä ottaan hommaa vastaa jossa on palkka 500e pienenpi kun entisesä työssä..

Vierailija
5/6 |
06.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

täällä valitan kun on tylsää lapsen kanssa kotona , päiväkoti paikkaa odotttelen ja innolla töihin!

Vierailija
6/6 |
06.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

joskus seitsemän maissa, lapset 4 ja 3v. Isänsä kanssa ovat pari tuntia ehtineet olla kotona sihen mennessä, minä laitan nukkumaan jos väsymykseltäni jaksan.

Ihanaa olisi jos voisi edes parina päivänä viikossa tulla aiemmin kotiin, mutta ei ole mahdollista se.

Nyt eletään siis näin, nautitaan koko perheen voimin sitten vapaista viikonlopuista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi seitsemän