Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Te, joita kukaan ei koskaan tuijota? Mistä luulette sen johtuvan?

Vierailija
25.08.2015 |

Minua ei kukaan koskaan tuijota. Jos joku vahingossa katsoo, niin kääntää äkkiä katseensa pois. Tuntuu ikävältä :( Olisi kiva saada edes joskus joltakin ihmiseltä katse ja hymy.

Omalla kohdallani epäilen sen johtuvan osittain siitä, että olen (ainakin av:n valtanäkemyksen mukaan) luotaantyöntävän näköinen mies. Mutta näillä mennään, mitä Luoja antoi.

Toinen syy mielestäni on älypuhelimet. Yhä useampi kanssaihminen kaupungillakin on lopettanut tyystin kontaktin ympäristöönsä. Ei katseita, ei ilmeitä, ei eleitä, ei edes kohteliaita tapoja ja sanoja, vaan nenä luurissa ja niska kyttyrässä tuolla vain haahuillaan. Koita nyt sellaiselle ihmiselle hymyillä ja olla ystävällinen! Kuin vettä kaivoon kantaisi.

Mutta ettei mene kokonaan OT, niin kerro, miksi sinua ei kukaan koskaan jää katsomaan?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
25.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olenko ainoa, joka ei saa koskaan ihmisiltä katseita?

t. ap

Vierailija
2/4 |
25.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="25.08.2015 klo 23:47"]Olenko ainoa, joka ei saa koskaan ihmisiltä katseita?

t. ap
[/quote]

Et ole. Olen lyhyt plösö. Ei mua kukaan katsele, mutta onneksi olen jo perheellinen

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos näytät pelottavalle / epäilyttävälle

Vierailija
4/4 |
25.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No en tuolla ihmisivilinässä/ bussissa kyllä saa.
Mutta sosiaaliset tilanteet ovat eri juttu. En koe, että mua tuijotettaisiin, mutta katsotaan kun keskustellaan jne.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme yhdeksän