kihlat
Minkälaisia kihla sormuksia teillä on? Uteliaisuuttani kyselen...
Kommentit (9)
Mulla on kivetön, siro ja sileä punakultainen sormus. Tosi yksinkertainen, mutta musta toi punakulta on todella kaunista.
Sileä valkokultainen paksuhko perussormus.
Minulla on keltakultainen sormus, jossa yksi syvälle upotettu timantti keskellä, mies valitsi.
Platinasormus jossa 0.50 karaatin timantti.
Sileä, 3 mm leveä hopeasormus. Maksoin peräti 25 e siitä :D
Tuleeko noita alapeukkuja nyt sen takia että sormukseni olisi ruma tai liian halpa mielestänne vai onko tämä palsta täynnä nuorten rakkauden syrjijöitä:D
#2
[quote author="Vierailija" time="24.08.2015 klo 00:01"]
Tuleeko noita alapeukkuja nyt sen takia että sormukseni olisi ruma tai liian halpa mielestänne vai onko tämä palsta täynnä nuorten rakkauden syrjijöitä:D #2
[/quote]
Kaikki kolme, senkin nolo teini
Harkitsin kyllä pitkään että laitanko rehellisen ikäni koska tällaiset kommentit oikeasti painostaa valehtelemaan ikäänsä 5-10 vuotta vanhemmaksi ja ihmekös tuo?
#2
Omani on 3-kivinen hopeasormus zirkonikivillä:) maksoi alennuksessa vain 20e mutta hyvin on kestänyt ja uskaltaa käyttääkin pelkäämättä koko ajan että hävittäisi kun ei hintakaan ollut paha ja sai ilmaisen kaiverruksenkin. Sain vieläpä itse valita sormuksen. Kihloissa nyt puolisen vuotta jo ja ikää 15.