Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olenko alkanut epäillä olenko oikean miehen kanssa

Vierailija
07.07.2015 |

Olen yhtäkkiä alkanut nähdä miehen toisella lailla kuin ennen , mies elää jotenkin hirveästi kavereidensa kautta ja pitää minua itsestään selvyytenä joka vain roikkuu mukana, ärsyttää jotenkin hirveästi kun mies dataa kavereille aamusta iltaan missä sitten olemmekin , jopa sängyssä lähes, puhelinta ei voi jättää sekunniksikaan ilman että pitää ilmoittaa jotain , en ymmärrä tätä tarvetta. Minusta se ei ole enää tervettä jos koko ajan pitää ilmoittaa missä on ja mitä tekee.

Mies hölöttää kaikki suunnitelmat kavereille ja työ määrittää yhä etenivissä määrin. miehen egoa myös,

työstä kommentoidaan että vittu mitä paskaa ja silti jatketaan , tuntuu että mies ei näe elämässä mitään hyvää, hänellä sentään on töitä.

Olen alkanut nähdä välähdyksiä jos jäänkin yksin , toisaalta tuntuu yksinäiselle ja mietin mitä sitten teen, ahdistaisi lähteä etsimään baareista enää ketään , joten luultavasti jäisin yksin.

Mutta ei mies ollut tuollainen kun tavattiin, tai sitten en vain tuntenut häntä kovinkaan hyvin.

Tuntuu että oma elämäni etenee miehen suunnitelmien mukaan , entä jos minä päättäisin että en halua vaikka asua tässä kaupungissa vaan lähtisin , en usko että mies sanoisi , että lähdetään vain.

Mies ei myöskään halua enää seksiäkään kovin usein

mietin onko ulkoistanut tämänkin johonkin toisaalle.

Mitä järkeä on olla parisuhteessa, jossa toinen on naimisissa kavereidensa kanssa. En minäkään ala dataamaan heti noustuani jollekin kaverille, tosin ei niitä hirveästi olekaan, mutta ei se muutenkaan kuulu tapoihini..Tuntuu kiusalliselle kun mies dataa vaikka jonkun sukulaiseni vihkiäiskirkossa että olen kirkossa, vittu mitä paskaa tyyliin.

Mies korostaa koko ajan omaa koulutustaan ja tittelillä pitää päteä, olen alkanut miettiä , että mies ei taida olla mitään ilman helvetin titteliään ja koulutustaan.

Olen myös miettinyt onko se jotenkin pakonomainen tarve tuntea hieveästi eri ihmisiä. Mies kysyy koko ajan milloin kenenkin kanssa tekemään jotain, mutta itseäni ei niin innostaisi viettää aikaa ihmisten kanssa joita en tunne.

Jotenkin on alkanut ärsyttää, että yhteisistä mökkiviikonlopuista ajetaan hirveällä.kiireellä taaskin kaverien luokse ja nekin viikonloput jäävät puoli tiehen , kun on niin kovin tärkeää mennä auttamaan puolituttuja jossain.

En osaa sanoa että nyt helvetti valitset, minä tai kaverit , kun mies vain ilmottaa että nyt menen.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa jotenkin niin tutulta. Valitettavasti en osaa auttaa, kun itsekin samanlaisessa tilanteessa. :( Tsemppiä! ♥

Vierailija
2/3 |
07.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taidat olla itsestäänselvyys hänelle. Ei kannata pysyä suhteessa vain siksi että pelkää yksinäisyyttä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Etkö ole miehesi kanssa keskustellut? ja kysynyt mitä hän haluaa teidän parisuhteelta.

Ensin tietenkin varmistat, että kojeet ovat toisessa huoneessa tai lähdette lenkille kaksin ja vesipullot ja avaimet otetaan vain mukaan.

Nyt on paljon oletusta ja lukua ilmassa. Tuolla kertomuksella tuntuu, että mies haluaa välttää sun kanssa olemista. Vaikkei se kuitenkaan aina niin ole. Hän ei välttämättä tiedä miten sun kanssa kommunikoidaan. Koska olet aamusta jo kiukkuinen.. siitä dataamisesta.

Antakaa toisillenne aikaa. Vaadi häneltä aikaa!