Te jotka syötte Tri Tolosen E-Epaa, kuinka pian huomasitte hyviä vaikutuksia? :)
Ajattelin kahta kapselia per pv ruveta syömään, mitä hyviä vaikutuksia voisi olla odotettavissa ja kuinka pian? :))
Kommentit (7)
kun kaveri alkoi ostaa tehtaasta halvalla jotain hiton selluloosaa, puristi siitä pillereitä ja alkoi kaupitella niitä helvetin kalliilla ap:n kaltaisille höynähtäneille urpoille. Luontaistuotteidenhan ei tarvitse sisältää oikeasti mitään vaikuttavaa ainetta. Niiltä vaaditaan ainoastaan, että ovat syötäväksi kelpaavia.
Ja että se raskauden aikanakin on hyväksi, ehkäisee myös lapsen allergioita ja diabetesta, äidin synnytyksen jälkeistä masennusta ym..
ap
Kunhan vaan on riittävästi materiaalia, mistä muodostaa. Rypsiöljystä sitä ALA:a saa, josta oma elimistösi muodostaa tarpeeseen EPA:t.
Syö ihmeessä, tuskin siitä haittaakaan on (omat ovat rahasi). Söin itse terveysvimmoissa kakkosta odottaessa kanssa omega3-rasvalisää ja mun tyttärellä on ifektioastma. Jos lapsesi saa jonkun kroonisen sairauden, niin saat kyllä olla ollut raskausaikana todella puutostiloissa. _Äidin elimistö luovuttaa omistaan vauvalle, jolloin sinä olet se, joka puutoksista ensiksi kärsii.
Ja että se raskauden aikanakin on hyväksi, ehkäisee myös lapsen allergioita ja diabetesta, äidin synnytyksen jälkeistä masennusta ym..
Säästä rahasi ja käytä mieluummin ne terveelliseen ruokavalioon.
T. lääkäri
Ja että se raskauden aikanakin on hyväksi, ehkäisee myös lapsen allergioita ja diabetesta, äidin synnytyksen jälkeistä masennusta ym..
ap
Et taida ap mitään kovin luotettavia julkaisuja lueskella, ei nyt millään pahalla. Tuo on ihan täyttä paskaa. Opettele vähän lähdekritiikkiä ettet tule niin helposti huijatuksi. Toloset ja muut puoskarit rikastuvat juuri tuollaisten hönöjen kustannuksella, vaikka järki sanoo että jos tuollaiset kansantaudit olisivat jollain Tolosen mömmöllä ehkäistävissä, Tolosella olisi hyllyssään Nobel toisensa perään ja E-Epa olisi sataprosenttisesti Kela-korvattavaa kamaa.
Siksi noita ravintolisiäkin tarvitaan.
lainaan nyt hyvinvoinnin.fi sivustolta, kun löytyi googlaamalla helposti:
Omega-3-rasvahapoista elimistölle erityisen tärkeitä ovat DHA ja EPA, joita saadaan vain rasvaisesta kalasta tai kalaöljystä. ALA:a saadaan myös kasvikunnan tuotteista, mm. rypsi-, soija- ja pellavansiemenöljyistä.
Ihmisen elimistö muodostaa itse DHA:ta, josta jatkomuodostuu EPA:a ALA:sta. Rittää siis, että saat riittävästi ALA:a ja elämä ok. Kun käytät margariinina rypsipohjaisia ja ruoanlaitossa rypsiöljyä ja joskus tujautat salaatinkastikkeeseen pellavaöljyä, saat luontaisesti päivittäin rasvatasapainosi pidettyä kunnossa. Tämä on se, mitä EPA:n myyjät jättävät kertomatta, koska muuten tuote ei menisi kaupaksi. Miten ajattelitte ihmisten ennen elelleen? Ihmisiä on aina asunut vaikeissakin olosuhteissa, joissa ei pysty kalastamaan. Nykyihmiset stressaavat ja tuhlaavat aikaansa "täydellisen" ruokavalion metsästykseen, kun sen voi saavuttaa ihan tavallisella elämisellä.