Olen bakteerikammoinen. Onko muita? Mistä apua?
Poika sairastellut koko alkuvoren, flunssaa, kuumetta, yskää, keukoputkentulehdusta, tulirokkoa, vesirokkoa...
Nyt pelkään kokoajan vatsatautia, se tästä vielä puuttuisi.....
Hinkkaan käsiä kokoajan, vältän yleisiä vessoja, en koske paljain käsin kahvoihin jos ei ole aivan pakko ym
Metromatkat ahdistaa ruuhka-aikoina koska tuntuu, että siellä pöpöt vaan lentää. Töissäkin ahdistaa ja tuntuu että kaikki pärskii tai juoksee vessassa (luulen tietenkin, että ripuloimassa tms)
Hitto rupee olee kohta sellainen olo, ettei mihinkään voi mennä ettei vaaaaan saisi tartunnan.
Tarkkailen miehen ja pojan vointia kuin haukka. Pojalle pumppaan maitohappobakteereja ja itselleni vahvoja probiootteja.
Vatsatautia pelkään kuin ruttoa. Yksi syy on tietenkin siinä, että jos itse sen saan niin paraneminen kestää noin kaksi kuukautta. Jokainen kipristys vatsassa on tietenkin vatsatautia jne.
Olen huomannut etten halua mennä minnekään jos ei ole aivan pakko. Nopsaan kipaisen kaupassa suurinpiirtein henkeä pidätellen ettei taudit tarttuisi. Tämä rupee jo rajoittamaan normaalia elämää pikkuhiljaa.
Mitä tehdä koska stressaan itseni kohta kuoliaaksi tämän kanssa? Onko kohtalotovereita? Mistä voisi hakea apua?