marsipaani80!!!!
Luin tuota, onko 3+1 päivillä taaskaan mitään -ketjua ja huomasin että siellä oli tänään ollut tarjouksessa tuota viime kevään ocelot-haalaria koossa 98, 104. Sinähän etsit sitä vähän aikaa sitten. Löysitkö jo vai onnistuisitko saamaan noilta sokoksen päiviltä?
t: Mini
Kommentit (3)
Meidän pojalla (nyt 3 v) oli tuo ocelot käytössä viime keväänä ja syksyllä. Kurahaalareita ei käytetä ja poju saa vapaasti könytä lätäköt, metsiköt, hietikot ym. Huuhtelin suihkun alla päivittäin ja välillä laitoin jotain tarharanpostoainetta ensin. Eikä puku mennyt lainkaan kauhean näköiseksi. Toki käytetyn näköinen on, muttei mikään ihan kamala. Pikkuneiti saa sitten tulevaisuudessa pitää rymypukuna, kun oma pesussa ym. Ajattele positiivisesti, että on pirteä ja raikas väri kevääseen eikä kuuma. Tekemisen jäljethän saa liikuvalla lapsella näkyä:)
Meillä vaan nuo talven harmaa-limet vaatteetkin on ihan törkykunnossa yhden ulkoilun jäljiltä.. No periaatteessa ei haittaa eikä niitä ole tosiaan vaan seisoskelua varten ostettu, mutta käydään yleensä kaupassa samalla kun ulkoillaan ja mummot katsoo pahasti likaisia lapsia.. ;D
Mutta on tuo väri kyllä ihanan raikas juuri nyt keväällä.. :D
Joo, luin myös ja vähän harmittaakin, kun pari viikkoa sitten ostin 85e:lla molemmat koot.. Ja vain todetakseni, että meillä ei noin arka väri tule menestymään! :D
Mutta kiva kun huhuilit.. :D