Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Paskat alet!
31.12.2007 |
Kyllä on paskat alet. Kiersi jo toista päivää Hesassa eikämitään ostettavaa.
Prosentit ihan surkean pienet, ei mitään kokoja kuitenkaan jäljellä eikä mikään tarve vaate alennettuna ollenkaan.
Voi vitaliste. Hesassa tosi paskat alet!
Kommentit (5)
tänään oli Jumbon Citymarketissa ihania Tutan vaatteita 30% alennuksella!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
vaan pelkästään kiskurihinnan normalisointia oikean suutaisemmaksi...
siis kunnolliset. Niissä ole prossa 20-30 ja silti loppu.
En nyt puhu Reimatekistä koska sitä ei sillä ryöstöhinnalla osta tuollakaan aleprossalla.
Kypärämyssyt ei alessa ollenkaan.
Kenkiä ei missään.
Alue: Aihe vapaa
Noin yleisesti ottaen Hesassa ja Espoossa ei ollut mitään järkevää tarjouksessa. Vaateliikkeissä myytiin 20 prossan alessa 44 koon lumppuja, muotia viiden vuoden takaa. Siltä ainakin näytti.
Lastenvaatteissa oli hyviäkin tuotteita, mutta vain korkeintaan 30 prossan alessa. Ei siis kovin paljon halvemmalla saanut.
Stockmannilla oli muka 40 prosentin ale merkkivaatteista, mutta sai kyllä kauan etsiä, että ne muutamat alerekit löysi.
Huonekaluliikkeissä oli joitain meille sopimattomia tuotteita tarjouksessa, nekin kovin pienessä alessa.
AINOA MISTÄ LÖYTYI OIKEA ALE olivat KODINKONELIIKKEET. Tein tosi paljon tosi hyviä löytöjä!
Urheiluliikkeidenkin alet olivat silmänlumetta, muutamaa pientä poikkeusta lukuun ottamatta. Sain hyvät aerobickengät puoleen hintaan.