Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä joulussa on sellasta,että on pakko sukuloida ja

Vierailija
29.11.2007 |

ahdistua,kun ei uskalleta kertoa vanhemmille,että halutaan olla vaan perheen kesken,ja vuosikymmeniä voi tollaset ahdistus-traditiot jatkua?

Eikä riitä mitkään perhejuhla selitykset,koska jokaisella on mahdollisuus aukasta suu;ja pistää poikki oma ahdistus-kierre jos siltä tuntuu!! Mistä tää kaikki johtuu?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kolme vuotta oman perheen kanssa vietetty joulua

Vierailija
2/3 |
29.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulee mieleen lapsuuden joulut, kun sukua oli aina koolla yhdessä paikkaa enemmän:)



Odotan vieläkin joulua, rakastan lahjojen ostamista ja paketointia, joulukuusen hakua ymv. ymv. Joka joulu menen lapsuuden kotiini, minne kokoontuu muukin perhe.



Miehen vanhempien luona käymme myös, onneksemme vanhempamme asuvat lähekkäin. Mutta jos välimatkaa olisi enemmän, varmaankin viettäisimme joulun minun lapsuudenkodissani (miehen perheellä ei samanlaisia traditioita ole) ja välipäivinä kävisimme miehen kotona, tai uutenavuotena.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä väliä jos joku aikuinen loukkaantuu,vai meneeks ne rikki jos kaikki ei mee heidän pillin mukaan?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme yksi