Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Teenköhän ihan turhaa työtä tällä laihduttamis tavallani....

Vierailija
11.08.2007 |

Eli maanataina aloitin (taas) laihiksen. Tällä kertaa päätin heittää kaikki erilaiset dieetit romukoppaan ja kokeilla ihan tälläistä järjen mukaista touhua.

Eli katson mitä suuhuni panen ja joka päivä yritän päästä noin tunnin lenkille (kävellen) ja tarkoituksena ostaa kuntopyörä syksymmällä kotiin.



Katson siis tuoteselosteista paljon on rasvaa, sokeria etc ja valitsen perusruoan laittamiseen ne kevyemmät vaihtoehdot. Jätän herkut hyllyyn ja ostan paljon vihanneksia ja hedelmiä kotiin.



Voiko näin onnistua? Vai tarvitaanko nykyisin kaiken maailman erikois dieettejä ja lisäravinteita?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paino varmaan tippuu hitaammin, mutta on todennäköisempää, että se pysyy sitten alhaalla. Rajummilla dieteillä helposti alkaa lihoa, kun kuuri loppuu ja palaa vanhoihin huonoihin tapoihin.

Vierailija
2/4 |
11.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ok kulostaa. Riippuu myös paljonki sitä painoa on. Tärkeää olisi, että syöt suht usein (ettei tule hurja nälkä + ahmiminen) mutta pieniä annoksia. Siis ei kauhakaupalla muussia jne. Siis oikeasti pieniä annoksia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
11.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikään kiire ei ole, onhan näitä kannettu jo kahdeksan vuotta. Itse olisin tosi tyytyväinen jos lähtis vaikka 2 kiloa kuukaudessa! Silloin olisin vuoden päästä ihanne mitoissani =)



Pv, atkins, karppaus kaikki kokeiltu ja kaikissa kilot kyllä lähtee, mutta jostain kumman syystä aina tulee takaisin!



Toivottavasti tällä saisi aikaiseksi sen pysyvän elämän tapa muutoksen =)



ap

Vierailija
4/4 |
11.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse lähestyn laihduttamista siten, etten syö klo 18 jälkeen enää oikeastaan mitään. Ja pyrin syömään päivässä 2 lämmintä ateriaa (kohtuukokoista) ja aamiaisen ja pienen välipalan.



Tahtina varmaan hidas, mutta selkeä. Täytyy vain pitää huoli, että juuri ennen klo 18:aa syö kunnon aterian jos aikoo urheilla vielä illalla. Näin ei sorru mässäämään.